Upravit stránku
13. 10. 2015

Na Folimance o první vítězství


Dva týmy, které v 1. kole základní části Kooperativa NBL prohrály své premiéry těsně o jediný koš, si to v hlavním městě rozdají o první vítězství v nové sezóně.

2. KOLO KOOPERATIVA NBL:

USK Praha (0/1) vs. BK JIP Pardubice (0/1)
středa 14. 10. v 18 hodin, hala Folimanka

Jediný den volna, vyplněný video přípravou a tréninkem, měli pardubičtí basketbalisté po pondělní tříbodové porážce s Opavou. Již ve středu je čeká druhý ostrý zápas, tentokrát na palubovce USK Praha, tedy týmu, který v úvodním kole základní části padl v Ústí n. L. také po velkém dramatu 70:71 - dokonce až v prodloužení!

V minulé sezoně jsme vyhráli všechna čtyři vzájemná střetnutí, ale... První tři až v napínavé koncovce, pokaždé o 2 až 4 bodíky!!! Až poslední duel jsme dovedli do kontrolované koncovky a zvítězili o 12 bodů.

U soupeře došlo k početně nijak velkým, ovšem zato klíčovým změnám. Odešly dvě zahraniční akvizice Mitja Nikolič s Matejem Krušičem, které by měli nahradit perimetrový univerzál Jaromír Bohačík a centr Igor Josipovič. Navíc po několika letech strávených v dresech Děčína, Ostravy a Ústí n. L. se na Folimanku vrátil Admir Alič, alternativa na pozice 3 a 4. Všichni tři se obsadili do rolí předpokládaných tahounů již v 1. kole, byť to jejich USK k vítězství nestačilo: Bohačík se v hale ústecké Slunety zaskvěl 20 body, Alič jich zapsal 12 a Josipovič 9 (+8 doskočených míčů).

Top-skóreři obou týmů:

USK - J. Bohačík 20, A. Alič 12, I. Josipovič 9, M. Mareš 9,0, L. Feštr 9,0...
Beksa - L. Kotas 16,0, J. Příhonský 11,0, J. Wall 10,0, V. Půlpán 8,0, D. Škranc 8,0...

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti