Upravit stránku
06. 01. 2017

O ligovou výhru číslo 15


Náročnou sérii čtyř zápasů v devíti dnech zahájí pardubičtí basketbalisté v sobotu večer v Brně, kde budou usilovat o své patnácté ligové vítězství.

18. KOLO KOOPERATIVA NBL:

mmcité Brno (5/12) vs. BK JIP Pardubice (14/3)
sobota 7. 1. v 19 hodin

Velkým tahákem utkání bude bezpochyby souboj dvou aktuálně nejlepších střelců celé ligy.

V domácím týmu září nedávná posila mmcité Kevin Ware, jenž v pěti doposud odehraných zápasech střádal 18,8 bodu (+4,8 asistence), v tom pardubickém se pravidelně prosazuje Dominez Burnett, skórující průměrně 17,9 bodu. "Ware je typický skórer," uvádí jeden z pardubických trenérů Tomáš Bartošek na adresu brněnského rozehrávače.

Toho jako první dokázal eliminovat Kolín, který mu v minulém kole povolil pouze 9 bodů - v předchozích čtyřech duelech jich Ware vysázel celkem 85!! V čem jsou jeho největší přednosti? "Je velmi silný ve hře 1 na 1, je velmi atletický, s dobrým zrychlením. Je schopen pod vlastním košem doskočit míč, obejít dva tři protihráče a na druhé straně sám zakončit," vypozoroval Bartošek.

Mezi osové perimetrové hráče dále patří srbský rozehrávač Edi Sinadinovič (průměry 13,3 bodu + 3,2 asistence) a chorvatský křídelník Ivan Mikulič (10,9 bodu). "Brnu pomohl i návrat uzdraveného Michala Křemena," upozornil Bartošek na bývalého českého reprezentanta, zapisujícího 9,4 bodu + 3,4 asistence.

Nezpochybnitelnou kvalitou nyní Brno disponuje i pod košem, kde jsou velmi nebezpeční zejména Jan Tomanec, jenž přišel v rozehrané sezoně z Prostějova (12,4 bodu) a americký pivot Stan Simpson (12,2 bodu + 3,3 útočného doskoku).

"Simpson je těžký pivot s dobrým citem na doskok. Není sice zas tak dobrým střelcem z delší vzdálenosti, ale v blízkosti koše je velmi silný, nekompromisní zakončovatel," popsal Tomáš Bartošek další výraznou individualitu mmcité.

Brno se po příchodu Kevina Warea herně i výsledkově zvedlo: dokázalo vyhrát tři z posledních čtyř utkání. Byť naposledy podlehlo v Kolíně jednoznačně 71:96 (nejvíce bodů: Simpson 12, Tomanec 12, Sinadinovič 11...), v jeho hale je třeba očekávat odhodlaného protivníka. Jakým stylem hry se družina kouče Zorana Helbicha prezentuje? "Snaží se hodně využívat kombinace pick-and-roll s dobrým rozestavením hráčů po hřišti," odpovídá Tomáš Bartošek. "Také hodně často střídají způsob obrany, nejen osobní se zónovou, ale i s kombinovanou obranou."

Téměř kompletní Beksa - již s Dušanem Pandulou, který odehrál své první minuty v sezoně ve středečním utkání FIBA Europe Cupu v rumunské Kluži, ale bez zraněného Josefa Příhonského - bude v Brně usilovat o svou jubilejní 15. výhru v letošním ročníku Kooperativa NBL. Jakou cestou si pro ni půjde?

"V obraně musíme být odolní ve hře 1 na 1, ale také je potřeba dobře komunikovat, hrát kvalitní týmovou obranu. Brno je také silné na útočném doskoku (více než 11 na zápas, což značí v této statistice 3. místo v NBL - pozn. aut.), takže si musíme hlídat obranný doskok." Tomáš Bartošek věří, že JIP naváže v sobotním duelu na kvalitní výkon z prvních tří čtvrtin v Kluži. "Rumunský tým byl velmi kvalitní a my jsme byli tři čtvrtiny ve hře. Pozitivní věci z těchto těžkých pohárových zápasů si chceme přenést i do utkání Kooperativa NBL," doplnil pardubický trenér.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti