Upravit stránku
21. 01. 2019

O Final Four


Jeden jediný zápas rozhodne o tom, zda si Beksa i v letošní sezoně zahraje finálový turnaj Českého poháru, který se uskuteční v únoru v Novém Jičíně.

A rozhodne se brzy: již tuto středu 23. ledna, a to v Prostějově, kde bude naším soupeřem domácí Olomoucko.

Pardubičtí basketbalisté momentálně neprocházejí úspěšným obdobím. V minulém týdnu dostali dvě těžké rány v Kooperativa NBL: nejprve jim uštědřil vysokou, padesátibodovou porážku mistrovský Nymburk, který ovládl dohrávku 1. kola zcela jednoznačně 118:68, poté přišla ještě větší "sprcha", neboť jsme ztratili slibně rozehraný zápas v Ostravě. Český pohár je však jiná soutěž a Beksa v něm touží uspět!! "Kdykoliv máte šanci dostat se do finálového turnaje jakékoliv soutěže, měla by to být velká motivace - a pro nás rozhodně je!," souhlasně přikývl trenér Levell Sanders"Vím, že všichni chceme hrát FINAL Four. Je to jeden z našich cílů pro tuto sezonu, takže musíme být připraveni udělat všechno pro to, aby se nám to podařilo," dodal odhodlaně.

Poslední překážku v cestě do Final Four představuje BK Olomoucko.

Oba soupeři se v letošní sezoně potkali dvakrát a pokaždé byl úspěšnější domácí tým. V polovině října jsme v Pardubicích zvítězili 82:70 (nejvíce bodů: Williams 25, Benjamin 20... - Douglas 22, Palyza 16, Močnik 12...), odvetu ze závěru kalendářního roku 2018, v níž nám scházeli oba nejlepší střelci z prvního duelu, naopak ovládli Hanáci 99:76 (nejvíce bodů: Palyza 30, Douglas 28, Mikulič 15... - Jackson 15, Kohout 12, Potoček 12...).

Je nasnadě, že chceme-li slavit pohárový postup - a to rozhodně chceme! -, bude třeba přerušit domácí nadvládu.

Olomoucko si proklestilo cestu do čtvrtfinále přes Ostravu, kterou v prosincovém osmifinále v její hale přetlačilo pětibodovým rozdílem 79:84 (nejvíce bodů: Palyza 29, Dunans 14, Váňa 11...). Beksa měla cestu do čtvrtfinále mnohem jednodušší, prvoligový Slavoj Litoměřice vyřadila po výsledku 64:87. Ve středečním klíčovém duelu se bude chtít poučit z 29. prosince - právě tehdy inkasovala od Olomoucka 99 bodů a jednoznačně prohrála.

"Určitě potřebujeme zlepšit návrat z útočné na obrannou polovinu hřiště. V minulém vzájemném utkání domácí skórovali až příliš mnoho snadných bodů v přechodové fázi. Také musíme lépe eliminovat dva nejlepší skórery Olomoucka," upozornil Ell na vysoce produktivní duo Lukáš Palyza-Javonte Douglas, které nám dohromady vysázelo 58 bodů!!! "Poučení pro nás je jasné: pokud nebudeme lépe bránit, bude pro nás těžké být dobrým týmem."

Čtvrtfinále Českého poháru můžete sledovat na portálu TVCOM.cz.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti