Upravit stránku
08. 09. 2020

O evropskou trofej!


Historická šance pro Beksu! Pokud v rozhodujícím finálovém utkání číslo 2 Alpe Adria Cupu porazí Děčín nejméně o 8 bodů, stane se vítězem tohoto evropského poháru pro sezonu 2019/2020!

FINÁLE ALPE ADRIA CUPU, ZÁPAS Č. 2:

BK JIP Pardubice vs. BK ARMEX Děčín
(středa 9. 9. v 18 hodin, enteria arena)

Utkání 1 se mnohem lépe vyvíjelo i o něco lépe dopadlo pro Děčín.

Severočeši téměř celou dobu vedli, místy až o 19 bodů, aby si nakonec do odvety vytvořili 7bodový náskok.

Co to znamená pro Beksu?

Matematika hovoří jasně: abychom vyhráli evropský pohár, je třeba zvítězit aspoň o 8 bodů. "Jsme dole o 7 bodů, ale tohle finále ještě není rozhodnuté. Doufám, že doma vyhrajeme aspoň o 8 bodů," burcuje pardubický lídr Tomáš Vyoral. "Musíme se kousnout a dotáhnout finále do úspěšného konce. Nechceme si to nechat vzít," přidává se asistent trenéra Adam Konvalinka.

V sobotním finále si Děčínští pomohli skvělými trojkami - trefili jich 14 oproti našim šesti - a zejména v první půli, v níž nám nasypali hrozivých 58 bodů (!), častokrát skórovali až příliš jednoduše. “Druhý poločas už jsme odehráli s mnohem větší bojovností a agresivitou, ale v odvetě už rozhodně nesmíme dopustit prvních dvacet minut,” zdůraznil Adam Konvalinka. ARMEX bodově táhli Ondřej Šiška (17), Filip Kroutil (17), Tomáš Pomikálek (12) a Jakub Houška (12 - 4 trojky!) , ofenzívu Beksy vedli Tomáš Vyoral (28), Kamil Švrdlík (17), Prokop Slanina (14) a Josef Potoček (10).

Otázkou je, v jaké sestavě Beksa nastoupí.

Na severu Čech scházel rekonvalescent David Škranc. Obávaný trojkař se v pondělí zapojil do týmových tréninků, leč o jeho případném startu se rozhodne až v den finálové odvety. Otazník visí taktéž nad nemocným pivotem Kamilem Švrdlíkem. O motivaci však mají všichni hráči postaráno. "Možnost vyhrát evropský pohár s Pardubicemi pro mě znamená, že by to byl skvělý start v novém klubu. Myslím si, že nás všechny by to hodně nakoplo do nové sezony," uvedl slovenský pivot Jakub Merešš"Pro Pardubice - jak pro náš tým, tak pro fanoušky - by to byl určitě velký úspěch. Věřím, že v areně bude co nejvíce fanoušků a ti nám pomůžou k tomuto úspěchu, kterého bychom všichni chtěli dosáhnout."

Podobná slova volil i "Merův" podkošový parťák Prokop Slanina. "Šance vyhrát v Pardubicích evropský pohár je pro nás všechny obrovská motivace. Chtěli bychom se odvděčit všem našim fanouškům za podporu, kterou nám přinášeli v minulé sezoně, i za to, že chodí fandit na naše zápasy i v současných podmínkách. Znovu opakuji, že vyhrát Alpe Adria Cup je pro nás velká motivace a doufám, že společně s fanoušky to dotáhneme do úspěšného konce," zve Proky diváky do hlediště enteria areny.

Vstupenky na středeční finálové utkání číslo 2 jsou k dispozici zde.

“Nechceme si to nechat vzít,” říká Adam Konvalinka

Základní skupinou i následným play-off Alpe Adria Cupu prošli pardubičtí basketbalisté zcela suverénně, bez jediné porážky, ta přišla až ve finálovém utkání číslo 1 v Děčíně: domácí ARMEX triumfoval po divoké přestřelce 96:89. Z pohledu inkasovaných bodů je nasnadě, co bylo hlavním tématem tréninků Beksy v mezidobí mezi zápasy číslo 1 a 2. “Hodně jsme se bavili o týmové obraně,” přikývl Adam Konvalinka, asistent kouče Kena Scalabroniho.

Na co se tým při pondělních a úterních trénincích nejvíce zaměřoval?
“Jednoznačně na obranu, protože to byl další zápas, v němž jsme dostali strašně moc jednoduchých košů. Musíme si přiznat, že hlavně v první půli jsme moc velký odpor v obraně nekladli. Měli jsme trošku problém s agresivitou. Věřím, že se nám to podařilo “nakopnout”, ale podle mě je to hlavně o vůli a odhodlání, o správném nastavení hlavy. Pozitivum je, že půjde o druhý zápas, takže už budeme chytřejší, už víme, co nás bude čekat. Během prvního zápasu jsme měli chvíle, kdy jsme soupeře dokázali zmáčknout, posbírat pár míčů a dát jednoduché koše, a od toho se budeme chtít odrazit v druhém finále.”

Jak vy, trenéři, budete v komunikaci směrem k hráčům pracovat s mankem sedmi bodů?
“Pokud by se zápas dostal do koncovky, samozřejmě je potřeba s tím pracovat. Každý si uvědomuje, že abychom vyhráli celý Alpe Adria Cup, je potřeba vyhrát minimálně o 8 bodů. Nemůžeme ale tlačit na to, že první půli potřebujeme vyhrát o 7 bodů a pak si to na férovku rozdáme ve druhém poločase. Prostě chceme vyhrát zápas i celý pohár, chceme si pro to dojít!”

Vnímáte, že je pro celý tým velkou motivací vyhrát evropský pohár?
“No jejej. (pousmál se) Už po zápase v Děčíně byly v šatně proslovy od jednotlivých hráčů, že se musíme kousnout a doma to dotáhnout do úspěšného konce. Věřím, že se o celkové vítězství popereme, nechceme si to nechat vzít!”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti