Upravit stránku
23. 02. 2017

O dvacáté vítězství


Beksa proti Válečníkům. Po čtyřech týdnech na sebe znovu narazí druhý a třetí tým průběžné tabulky. Nepochybujte o tom, že k vidění bude parádní basketbal!

3. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

BK JIP Pardubice (19/4) vs. BK ARMEX Děčín (16/8)
sobota 25. 2. v 17 hodin, Sportovní hala Dašická

Zatímco pro náš tým půjde teprve o druhé utkání v nadstavbové části, neboť úvodní zápas s USK Praha byl odložen na březen, Děčín už stihl odehrát ve skupině A1 dva duely, oba ve své hale: nejprve úspěšně zvládl dvakrát prodlužovanou bitvu s Opavou (112:109!) a vzápětí srdnatě vzdoroval mistrovskému Nymburku (82:92).

Severočeši nyní mají na 3. místě o čtyři porážky více než Beksa, a jistě tedy cítí jednu z posledních šancí, jak ještě zdramatizovat souboj o 2. příčku po dlouhodobé části Kooperativa NBL. "Samozřejmě, že aktuální postavení obou týmů v tabulce znamená, že oba budou mít velkou motivaci uspět. Za nás mohu říci, že odskočit Děčínu už na rozdíl 5 porážek by bylo hodně příjemné a důležité," přikyvuje pardubický trenér Tomáš Bartošek.

“Zápasy Pardubic a Děčína dlouhodobě patří k ozdobám ligy. Kadý tým využívá svých silných stránek, ani jeden tým nechce prohrát, tudíž všichni mají enormní snahu uhrát co nejlepší výsledek a stejné to nepochybně bude i tentokrát," řekl dále Bartošek.

Klíčovou postavou Válečníků je bezpochyby ústřední rozehrávač Tomáš Vyoral. V předchozích osmi zápasech NBL pokaždé nastřádal dvouciferný počet bodů a proměnil v nich 22 z 50 trojek (úspěšnost 44%), jeho aktuální průměry činí 12,7 bodu + 3,4 asistence! Právě on má velmi často míč v rukou v klíčových pasážích zápasů. "Víme o něm, že když dostane prostor, neváhá stříélet klidně metr dva za trojkou, takže u něj musíme být pořád," nabádá Bartošek k důslednému krytí děčínského playmakera.

Na perimetru se výrazněji bodově prosazují také křídelníci Lukáš Palyza (11,5 bodu) s Tomášem Pomikálkem (10,3 bodu). "O Palyzovi platí to samé, co jsem říkal o Vyoralovi, pokud jde o střelbu z dálky. Naším cílem bude pohlídat si silné stránky protihráčů a naopak je dostávat do diskomfortu, aby museli hledat zakončení, která nemají tak zažitá.” Podkošovou osu tvoří týmový top-skórer Pavel Houška (13,8 bodu), Jakub Houška (6,9 bodu), Robert Landa (4,8 bodu) a Jakub Krakovič (3,8 bodu).

Oba týmy si zakládají na kvalitní obranné fázi. Pardubičtí basketbalisté inkasovali v posledních čtyřech duelech (Opava, Kolín, Nymburk, Prostějov) v průměru jen 66 bodů. Co bude z pohledu defenzívy klíčové v sobotním utkání? "V první řadě bych zmínil, že se nám v poslední době daří agresivitu z tréninků přenášet i do zápasů, což je hrozně pozitivní. Pokud jde o zápas s Děčínem, opět budeme chtít vyvíjet velký tlak na hráče s míčem a důležité bude i pokrýt soupeřovu kombinaci pick-and-pop. Hlavně Pavel Houška, ale i Jakub Houška jsou po cloně schopni střílet za 3 body, mají z této vzdálenosti vysokou úspěšnost," doplnil Tomáš Bartošek.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti