Upravit stránku
23. 05. 2023

O 3. místo s Nymburkem


Už je to jasné. Posledním soupeřem Beksy v letošním ročníku Kooperativa NBL bude stále ještě úřadující český šampión Nymburk, s nímž odehrajeme krátkou sérii o 3. místo.

Série o bronzové medaile zpravidla bývá soubojem dvou zklamaných týmů, a nejinak tomu bude i tentokrát.

Oba soupeři jsou o to smutnější, že o finálový sen přišli ve svých semifinálových sériích až v rozhodujícím utkání číslo 7.

V semifinále mezi Beksou a Děčínem stoprocentně platilo rčení Můj dům, můj hrad. Všech sedm zápasů ovládl domácí tým, a tak si vstupenku do titulové série zajistili Válečníci. I druhé semifinálové drama mezi Nymburkem a Opavou došlo až do rozhodujícího sedmého duelu. Osmnáctinásobní čeští mistři se sice dokázali vrátit do série z nepříznivého stavu 1 - 3, leč klíčové pondělní utkání před svými fanoušky nezvládli a prohráli 66:81, což znamená, že cestu do finále si proklestili Slezané.

Série o 3. místo se hraje pouze na 2 vítězná utkání, přičemž začíná na palubovce lépe postaveného týmu po nadstavbové části.

Termíny zápasů o 3. místo

Zápas č. 1:
ERA Basketball Nymburk vs. BK KVIS Pardubice (čtvrtek 25. 5. v 18:00, Sportovní centrum Nymburk)

Zápas č. 2:
BK KVIS Pardubice vs. ERA Basketball Nymburk (sobota 27. 5. v 17:30, Sportovní hala Dašická)

Zápas č. 3*:
ERA Basketball Nymburk vs. BK KVIS Pardubice (pondělí 29. 5. v 17:10, Sportovní centrum Nymburk)
* v případě pokračování série

Vstupenky na domácí utkání budou v prodeji v síti Ticketportal od úterý 23. 5.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti