Upravit stránku
04. 11. 2017

Nymburk zaslouženě


Utkání BK JIP Pardubice vs. ČEZ Basketball Nymburk (73:95) hodnotili trenéři Levell Sanders a Oren Amiel a hráči Jiří Welsch a Martin Peterka.

Echo tiskové konference

Levell Sanders (trenér BK JIP Pardubice):
"Byl to fyzicky náročný zápas. Skoro celou dobu se hrálo rychle nahoru dolů, a protože jak my, tak Nymburk rádi hrajeme rychle dopředu, tak byly rozhodující protiútoky. V prvním poločase jsme hráli dobře a poměr bodů z protiútoků byl 17 - 9. Z mého pohledu byla nejdůležitější ta část, kdy jsme nedokázali kontroloval náš obranný doskok a dali jsme jim spoustu druhých šancí ke skórování. První poločas jsme odehráli velmi dobře, ve druhém nám došly síly, nedokázali jsme udržet výkon z první půle."

Jiří Welsch (hráč BK JIP Pardubice):
"Škoda, že to dopadlo takovým rozdílem, ale Nymburk asi vyhrál zaslouženě, nebudeme si nalhávat, že ne. Myslím, že v prvním poločase bylo ve hře mnoho energie od obou týmů, hlavně z naší strany. Začali jsme agresivně, hráli jsme výborně. Zápas se zlomil na konci třetí čtvrtiny, kdy Nymburk odskočil - rozhodující byly jejich útočné doskoky a body, které skórovali z druhých příležitostí, a potom také individuální výkony některých jejich hráčů.

"Pro mě mělo toto utkání speciální náboj. Cítil jsem se nervózně, ale  snažil jsem se nebýt nervózní příliš, i když to pro mě byl nostalgický návrat do pardubického dresu po tolika letech. Těšil jsem se, mohlo to dopadnout lépe, ale nebyl to jednoduchý start proti papírově nejsilnějšímu týmu v lize. Pojďme se dívat dopředu, aby se tým zlepšoval a dosáhl svých cílů na konce sezony, a ne v listopadu."

Oren Amiel (trenér ČEZ Basketball Nymburk):
"Rád bych pogratuloval mým hráčům. Po první půli jsem jim v šatně řekl, že je to jako Summer league, každý může skórovat, oboustranně to byla katastrofa v obraně. Také jsem do druhého poločasu řekl, že se musíme zlepšit v obraně, což nakonec rozhodlo zápas."

Martin Peterka (hráč ČEZ Basketball Nymburk):
"V prvním poločase to byla přestřelka, padlo hodně bodů, obrany moc nefungovaly. Z našeho pohledu se to naštěstí trochu zlepšilo ve třetí čtvrtině, vybudovali jsme si náskok a nakonec to dotáhli k výhře o 20 bodů. Jsme za to rádi, protože tady v Pardubicích se hraje těžko, v minulých dvou sezonách jsme tady prohráli. Nechtěli jsme to připustit znovu a jsme rádi, že jsme vyhráli."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti