Upravit stránku
10. 10. 2023

Nymburk vs. Beksa


O své čtvrté vítězství v otáčky nabírajícím novém ročníku Kooperativa NBL budou pardubičtí basketbalisté usilovat ve středečním podvečeru na nymburské palubovce.

6. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

ERA Basketball Nymburk (3/2) vs. BK KVIS Pardubice (3/1)
středa 11. 10. v 18 hodin | Sportovní centrum ČUS Nymburk

Beksa, která skvěle odstartovala a v úvodu sezony posbírala tři ligové výhry v řadě, má po neděli co napravovat.

Tři dny po návratu ze Švédska, kde se bohužel neúspěšně pokoušela projít kvalifikačním sítem do základní fáze FIBA Europe Cupu, totiž před svými fanoušky nezvládla duel s ústeckou SLUNETOU a prohrála po jednoznačném průběhu o 16 bodů. "V pondělí jsme si ještě něco řekli k neděnímu nepovedenému zápasu s Ústím, pak jsme si nějaké věci ukázali i na tréninku, ale od té doby už se plně soustředíme jenom na Nymburk," předeslal rozehrávač Matěj Burda. "Co bylo, to už musíme hodit za hlavu, je potřeba se koncentrovat pouze na to, co je před námi," burcuje Burdis. V podobném duchu hovořil i trenér Dino Repeša. "Čeká nás utkání, v němž chceme zareagovat na předcházející zápas s Ústím, který jsme neodehráli tak, jak jsme měli," uvedl kouč Beksy.

S Nymburkem jsme změřili síly před měsícem. "Odehráli jsme s ním jeden z přípravných zápasů, takže jsme viděli, jak hraje: rychle, agresivně," vrátil se Dino Repeša k zářijovému střetnutí, v němž jsme v domácí hale podlehli 86:109 (nejvíce bodů: Brunk 13, Šafarčík 12, Alford 11 (+7 as.), Švrdlík 9, Potoček 9, Burda 9, Pekárek 8, Škifić 7... - Rylich 22, Bell 17, Gordon 16 (+7 as.), Svejcar 13, Kovář 11, Sehnal 10 (+7 as.), Kříž 9, Kováčik 8...). "Soupeř má v týmu dost nových hráčů, o jejichž kvalitách velmi dobře víme, například Mathona z Ostravy, Svejcara z Ústí. Nového rozehrávače Gordona jsme také v létě sledovali, další kvalitu nymburskému týmu dávají čeští reprezentanti Bohačík, Kříž, Kovář," vyjmenoval pardubický trenér soupeřovy osové muže.

"Ligu určitě nezačali tak, jak chtěli, protože mají dvě porážky," poukázal na nedávné překvapivé neúspěchy v hale USK Praha a doma s Brnem - pokaždé o jediný koš. Zbývajícím třem soupeřům však Nymburk nasázel vždy přes 100 bodů: 108 v Olomouci, 111 Slavii Praha a naposledy o víkendu dokonce 115 bodů v Písku (při výhře 115:700, nejvíce bodů Nymburku: Svejcar 21, Bohačík 16, Mathon 15, Gordon 14, Bell 13, Rylich 12...). "Současný nymburský tým je z herního pohledu podobný jako ty z minulých sezon," domnívá se Matěj Burda. "Hrají velmi rychle, hodně agresivně na obou polovinách hřiště, na to se musíme připravit - nejlépe, jak umíme! Hodně zlepšit potřebujeme hlavně obranu, dále musíme zastavit jejich rychlý protiútok a poradit si s agresivitou nymburské obrany. Věřím, že se nám to podaří a dostaneme se zpátky na vítěznou vlnu," přeje si dvaadvacetiletý rozehrávač.

Jaké faktory považuje za klíčové Dino Repeša? "Předně musíme hrát s mnohem větší energií než v neděli, agresivněji v útoku i v obraně, s rychlejšími nohami. Každý pohyb, který uděláme, musí být stoprocentní, protože nejsme tak dominantní, abychom vyhrávali zápasy, když hrajeme pouze na 70-80%," zdůraznil kouč Beksy. "Chceme odehrát co nejkvalitnější utkání s dobrým výsledkem, abychom se udrželi v přední části tabulky Kooperativa NBL."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti