Upravit stránku
28. 12. 2022

Nymburk vs. Beksa


Poslední zápas v končícím kalendářním roce 2022 je tady. Pardubičtí basketbalisté jej odehrají na palubovce nymburských obhájců titulu, jimž v domácím utkání podlehli o jediný koš.

15. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

ERA Basketball Nymburk (10/4) vs. BK KVIS Pardubice (8/6)
čtvrtek 29. 12. v 17:00 | Sportovní centrum ČUS Nymburk

Předvánoční utkání v NBL oběma týmům nevyšla.

Nymburk prohrál (16. prosince) v Ústí nad Labem, Beksa tři dny před Štědrým dnem podlehla USK Praha.

"Rádi bychom v Nymburce napravili poslední zaváhání z domácí palubovky," vyhlásil kapitán Kamil Švrdlík. "Jednoznačně chceme uspět, protože poslední zápasy jsme nehráli dobře." Nymburk v dosavadním průběhu Kooperativa NBL už čtyřikrát zaváhal. Namále měl i na začátku sezony v Pardubicích, kde jsme ještě v poslední minutě vedli, ovšem hosté čtyřmi body v koncovce otočili na konečných 73:76. "U nás ještě měli staré trenéry a tehdy nového rozehrávače Klassena. Teď mají jiné trenéry a Klassen už tam zase není. Těžko říct, jaká bude situace, jestli ještě nepřivedou nějakého nového hráče. Každopádně pod novými trenéry se Nymburk v průběhu podzimu zvedl, pak zase trošku upadl, ale naposledy odehrál dobré utkání v Champions League," zmínil Kamil Švrdlík sice nicneřešící, přesto cennou předvánoční výhru z Bilbaa v poměr 81:71 (nejvíce bodů Nymburku: Simmons 27, Klassen 16, Kovář 7...).

Jakým stylem hry se současný Nymburk prezentuje? "Pořád tím, co je dlouhodobě zdobilo: budou se snažit hrát rychle, rychle zakončovat. Tím byli vždycky úspěšní, na to se určitě budou snažit navázat," odpověděl pardubický pivot. "My se ale musíme soustředit především sami na sebe," zdůraznil. "Myslím si, že když odehrajeme dobré utkání, jsme schopni v něm uspět." Co zejména bude třeba splnit, abychom mohli pomýšlet na úspěšný výsledek? "Abychom mohli být v Nymburce úspěšní, potřebujeme si v první řadě pohlídat obranný doskok a zároveň musíme být dostatečně aktivní na útočném doskoku. Samozřejmě by nám hodně pomohlo, kdybychom dali nějaké jednodušší koše, protože v poslední době se na každý hoš hodně natrápíme, všechno je z postupného útoku. S tím je spojená také nutnost více si vážit balónu, v posledních zápasech jsme opět měli hodně ztrát."

V nedávném zápase proti USK Praha jsme ztratili 17 míčů. "Když předvedeme dobrou obranu a můžeme jít do protiútoku, ale ledabyle zahodíme balón, sráží to celou naši hru. V tom se musíme zlepšit," míní kapitán. "Taky je potřeba, aby naše útoky byly daleko dynamičtější, abychom agresivněji atakovali koš a nespoléhali pouze na to, že to nějak odehrajeme zpoza tříbodového oblouku, což se nám v posledních zápasech stávalo." Motivace do zápasové rozlučky s kalendářním rokem 2022 je jasná. "Rádi bychom uzavřeli tento rok vítězstvím, což by zrovna v Nymburce chutnalo hodně sladce. O motivaci máme postaráno. Budeme moc rádi, když nás podpoří naši fanoušck, ať už přímo v hale, nebo u livestreamu," doplnil Kamil Švrdlík.

Beksa bude postrádat nemocného rozehrávače Michala Svobodu, do hry ještě nezasáhne ani další rozehrávač Adam Lukeš, jenž zahájil rekonvalescenci po zranění ruky.

Komentář trenéra Dina Repeši:

"Musíme limitovat ztráty míče. Tohle je náš problém ve většině zápasů od začátku sezony. Naposledy proti USK Praha jsme měli 17 ztrát, což je moc. Dále bude důležité kontrolovat doskok pod oběma koši. Fyzické souboje s kvalitními a silnými pivoty, jaké má Nymburk, budou klíčové. Čeká nás náročný zápas proti úřadujícímu mistrovi, ale já doufám, že soupeře můžeme překvapit, jakkoliv je kvalitní."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti