Upravit stránku
03. 02. 2022

Nymburk vs. Beksa


Sedm. Tolik zápasů už čítá vítězná šňůra pardubických basketbalistů po Novém roce. V sobotu budou chtít uspět i v testu nejtěžším, jímž zápas na žhavé nymburské palubovce nepochybně je.

2. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

ERA Basketball Nymburk (21/1) vs. BK Pardubice (14/9)
sobota 5. 2. v 17 hodin | Nymburk

V základní části Beksa prohrála obě dvě vzájemná utkání: doma o 37, venku o 21 bodů.

Teď věří, že bude lídrovi tabulky o poznání konkurenceschopnějším oponentem. "První dva zápasy, které jsme s Nymburkem odehráli, přinesly soupeři jednoduché výhry. Tehdy nám ale vždy chyběli minimálně dva hráči, kdežto teď budeme kompletní," těší kouče Dina Repešu aktuální stav hráčského kádru. V lednu se vrátili do hry rozehrávači Michal Svoboda s Matějem Burdou i křídelník David Pekárek, navíc podkošovou vozbu doplnil a zkvalitnil chorvatský pivot Antonio Vrankovič. "Škoda, že jsme ve středu nehráli (utkání Českého poháru s USK Praha bylo odloženo kvůli výskytu onemocnění COVID-19 v pražském týmu - pozn. aut.), ale musíme to brát, jak to je. Zápas byl odložen a my pokračujeme dál v lize," pravil kouč smířlivě.

Nymburk v letošním ročníku NBL zaváhal pouze jednou, a sice v Opavě.

"Jako každý rok je Nymburk hlavní favorit ligy. Teď dva týdny nehrál, naposledy hrál 22. ledna v Jindřichově Hradci," zmínil Dino Repeša dosud poslední nymburskou výhru: domácí Lions podlehli po divoké přestřelce 89:112 (nejvíce bodů Nymburku: Harding 23, Gak 23, Kovář 12, Ross 11, Palyza 9...). S jakým základním cílem půjdeme do utkání my? "Chceme zkusit udělat zápas zajímavým až do konce," odpověděl trenér pohotově.

Jaký zásadní předpoklad bude nutné splnit, aby se nám to mohlo podařit? "Běhat. Běhat rychle," pousmál se kouč.

"Důležité bude, abychom Nymburku nenechávali jednoduché body, které dává každý zápas z rychlých protiútoků. Cíl číslo dvě bude doskok. Právě na doskoku byla jejich hlavní výhoda v obou předcházejících vzájemných zápasech. Myslím si, že to budou naše dva hlavní cíle, a ještě bych zmínil soustředění se na individuální dovednosti jednotlivých soupeřových hráčů, kteří mají velký útočný talent, ať už jsou to Harding, Hruban i další," dodal Dino Repeša.

Nymburk má v dosavadním průběhu Kooperativa NBL ve svém středu čtyři hráče, kteří přispívají dvouciferným počtem bodů - kompletně se jedná o muže z perimetru. Týmovým top-skórerem je americký rozehrávač Jerrick Harding, jehož průměry dosahují 18,3 bodu + 3,2 asistence (trojky 46,5% - 40/86), jeho krajan Colbey Ross přidává 14,7 bodu + 6,3 asistence (trojky 34,5% - 20/58). Zkušení reprezentační křídelníci Vojtěch Hruban s Lukášem Palyzou pravidelně hrozí (nejen, ale zejména) zpoza tříbodového oblouku: první pálí trojky s úspěšností 42,7% (35/82, průměr 15,8 bodu), druhý dokonce s 56% (56/100 - 13,7 bodu)!!!

Tomáš Vyoral: Věřím, že Nymburk minimálně potrápíme

Jak důležité je v zápasech s Nymburkem správné mentální nastavení, čili víra v úspěch?
"Myslím si, že je to hlavně o tom, přistoupit k zápasu tak, že je to soupeř jako každý jiný, jsou to taky jenom kluci z masa a kostí. Každý soupeř je k poražení. Nymburk je sice nejtěžší soupeř v Česku, má spoustu kvalitních hráčů, jak zahraničních, tak českých, ale my bychom mohli navázat na naši úspěšnou lednovou šňůru. Neříkám, že je porazíme, ale věřím, že tím, jak poslední dobou hrajeme, bychom je měli minimálně potrápit."

V lednu jsme vyhráli všech sedm zápasů, půjdeme tedy do sobotního duelu se zdravým sebevědomím?
"Určitě. Navíc, ač teď hrajeme dobře, stále v tomto zápase bude favoritem Nymburk, my víceméně nemáme co ztratit. A tak se hraje nejlíp. Od začátku sezony jsme udělali výrazný pokrok na obou polovinách hřiště a věřím, že to bude vidět i v Nymburce."

Jaké konkrétní herní faktory budou klíčové pro příznivý vývoj i výsledek zápasu?
"Nesmíme hloupě ztrácet balóny, protože Nymburk těží hlavně ze ztrát soupeře. Jeho rychlý protiútok je nejlepší v lize, takže základním předpokladem je omezit ztráty a zastavit jejich protiútok. Určitě to bude i o doskoku, oni jdou za každým balónem, takže i to musíme eliminovat."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti