Upravit stránku
03. 12. 2021

Nymburk vs. Beksa


Není čas ztrácet čas. Jen dva dny po čtvrtečním těžkém direktu v Ústí čeká Beksu další náročné venkovní utkání, tentokrát na nymburské palubovce.

16. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

ERA Basketball Nymburk (13/1) vs. BK JIP Pardubice (7/6)
sobota 4. 12. v 17 hodin | Nymburk

Jediný den mají pardubičtí basketbalisté na to, aby se co nejlépe připravili na nejnáročnější herní test, jaký mohou v NBL podstoupit. "Na další zápasy se musíme připravit líp," burcoval křídelník Josef Potoček bezprostředně po čtvrteční desetibodové porážce v Ústí n. L (review s ohlasy čtěte zde: Neustále pozadu).

Naše ligová bilance aktuálně činí 7 výher a 6 porážek, ta nymburská 13/1.

Dosud jediným týmem, který dokázal lídra tabulky pokořit, je Opava (100:98).

Nymburk ve čtvrtek nehrál, ve svém posledním duelu v NBL, který odehrál před reprezentační přestávkou, porazil Olomoucko zcela přesvědčivě 96:63 (nejvíce bodů: Harding 21, Ross 19, Palyza 19, Kovář 8, Tůma 8...). "My potřebujeme po zápase v Ústí zlepšit úplně všechno: útok, obranu, plnění taktických věcí, přístup…," uvedl rozehrávač Petr Šafarčík. "Zápas v Nymburce je pro nás dobrá šance si to vyzkoušet proti nejlepšímu českému klubu."

Chceme-li v nymburské hale pomýšlet na úspěch, je v první řadě bezpodmínečně nutné odstartovat mnohem lépe než na severu Čech a vydržet v koncentrovaném, precizním výkonu po celých 40 minut. "Do Nymburka pojedeme s tím, že tam nemáme co ztratit, protože teď nejsme v takové formě, abychom mohli předem dělat nějaká velká prohlášení, že Nymburk porazíme. Plus vidím v tom, že si můžeme určité věci vyzkoušet a nabrat zpátky nějaké sebevědomí," řekl dále Peca. "Klíčové bude, abychom se domácím hráčům vyrovnali v agresivitě a v přístupu. I když je Nymburk v české lize svou basketbalovou kvalitou na míle daleko před ostatními, tak navíc všechny přehrává a poráží i přístupem a agresivitou. Důležité bude také dávat si pozor na jejich útočný doskok a rychlý přechod do útoku."

Čtyři nymburští hráči mají v NBL zápasový průměr mezi 14 a 19 body: rozehrávači Jerrick Harding (18,9 bodu + 4,1 asistence, trojky 42,1% - 24/57) a Colbey Ross (14,1 bodu + 6,1 asistence) a reprezentační křídelníci Vojtěch Hruban (17,7 bodu, trojky 45,8% - 27/59) a Lukáš Palyza (14,7 bodu, trojky 64,1% - 41/64!!!). "Nymburk se opírá především o Vojtu Hrubana, Lukáše Palyzu a šikovné rozehrávače v čele s Jerrickem Hardingem," vyjmenoval asistent trenéra Adam Konvalinka klíčové muže nymburské sestavy. I on se krátce vrátil k našemu prvnímu zápasu po reprezentační pauze. "V Ústí jsme se ve druhém poločase trošku zvedli. Skóre tomu sice úplně neodpovídalo, ovšem začali jsme hrát mnohem aktivněji a fyzičtěji - takhle je ale potřeba hrát hned od začátku. To bude základ k tomu, abychom se v Nymburce mohli prezentovat kvalitním výkonem."

První vzájemný zápas, který se hrál na začátku října v Pardubicích, vyzněl zcela jasně pro Nymburk, jemuž jsme podlehli 65:102 (nejvíce bodů: Vyoral 14, Walton 14, Pekárek 12, Švrdlík 9... - Hruban 20, Harding 18, Ross 16, Gak 14, Palyza 12, Rivers 11...). "Do sobotního zápasu musíme vstoupit absolutně bez jakéhokoliv espektu z toho, co se stalo před dvěma měsíci," zdůraznil Adam Konvalinka. "Je jasné, že kvalita a přístup domácích hráčů bude na vysoké úrovni a je jenom na nás, jak se k tomu postavíme my," doplnil pardubický asistent.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti