09. 10. 2020

Nymburk vs. Beksa

K poslednímu utkání před dvoutýdenní koronapauzou nastoupí pardubičtí basketbalisté v Nymburku, kde budou usilovat o své čtvrté vítězství v probíhajícím ročníku NBL.

8. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

ERA Basketball Nymburk (5/0) vs. BK JIP Pardubice (3/3)
sobota 10. 10. v 17 hodin

Nymburk si zatím zcela podle očekávání drží stoprocentní úspěšnost, vyhrál všech pět předchozích ligových utkání.

Nutno však podotknout, že hned dvakrát měl namále: nejprve v Prostějově, kde uhájil tříbodové vítězství nad domácím Olomouckem až v napínavé koncovce (95:98), a poté i v Pardubicích, kde v posledních třinácti minutách smazal desetibodovou ztrátu a v závěru si dokráčel pro šestibodovou výhru (91:97). "Od našeho prvního vzájemného zápasu neuběhlo tolik času, takže příprava je velmi podobná," předeslal asistent trenéra Adam Konvalinka. "Přidáme do ní i pár věcí ze zápasu v Brně, kde jsme totálně vyhořeli na doskoku," zmínil středeční vítězný duel, v němž jsme ovšem prohráli souboj o odražené míče 35 - 49.

Ve stejný den první Nymburk přehrál druhou Opavu 100:87 (nejvíce bodů: Prewitt 28, Hruban 19, Dalton 13, Benda 11, Rupnik 10...). Své dosavadní top-představení vystřihl americký křídelník Omar Prewitt, autor pěti trojek - celkem jich domácí nastřádali 13 a potvrdili pozici nejlépe střílejícího týmu zpoza tříbodového oblouku: v pěti odehraných zápasech proměnili 53 trojek s výtečnou úspěšností 40,5%!

Pět nymburských hráčů si v NBL drží dvouciferný bodový průměr. Týmovým top-skórerem je rozehrávač Jerrick Harding s průměrem 19,5 bodu na zápas, následují Vojtěch Hruban (16,0), Omar Prewitt (14,6), Martin Kříž (12,8) a Hayden Dalton (10,2, trojky 47,1% - 8/17).

Obhájci titulu mají výtečné vstupy do zápasů. Pokud jde o první čtvrtiny, v pěti předchozích utkáních v nich nasázeli dohromady 161 bodů, což v průměru činí 32,2 bodu na čtvrtinu! I proto pardubický asistent zdůrazňuje: "Důležité bude přežít očekávaný úvodní tlak domácích, nepropadat panice a vydržet hrát trpělivě celých 40 minut." Beksa bohužel nenastoupí v kompletní sestavě. Stoprocentně budou scházet zdravotně indisponovaní Jakub Merešš, Michal Svojanovský i Michal Svoboda, jenž se zranil ve středečním duelu v Brně, otazník visí i nad startem ústředního rozehrávače Tomáše Vyorala.