31. 01. 2020

Nymburk vs. Beksa

Stejně jako základní část, i nadstavbovou část Kooperativa NBL zahájí pardubičtí baskebalisté na nymburské palubovce. Ve skupině A1 odehrají celkem 14 utkání.

1. KOLO NADSTAVBY KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

Era Basketball Nymburk (22/0) vs. BK JIP Pardubice (13/9)
sobota 1. 2. v 17 hodin

Beksa se v posledních týdnech ocitla v nesmírně složité personální situaci.

V závěru základní části NBL i ve čtvrtfinále Alpe Adria Cupu se musí obejít bez několika klíčových mužů.

Vinou zranění absentují již od poloviny ledna rozehrávač Viktor Půlpán s křídelníkem Ozrenem Pavlovičem, ve středečním utkání v Děčíně se bohužel zranil i kapitán Radek Nečas, jenž bude pravděpodobně scházet několik týdnů. Nejen pro sobotní duel v Nymburku, ale i pro nadcházející odvetné utkání Alpe Adria Cupu s Levicemi tedy platí to, co platilo již v předchozích třech zápasech, totiž že výraznější minutáž dostanou mladší hráči. Michal Svoboda natočil v duelech s Kolínem, v Levicích i v Děčíně vždy kolem 24 minut, Josef Potoček odehrál v Levicích 26,5 minuty a v Děčíně 21 minut, David Škranc dokonce dvakrát strávil na hřišti 35 minut a herní prostor využívá i benjamínek Michal Svojanovský (s Kolínem 17 minut, v Levicíc 4 minuty).

"Bohužel se momentálně nenacházíme v nejlepším rozpoložení. Nehrajeme sice špatně, ale bohužel nás trápí hodně zranění a s tím související velká únava. Menší rotací hráčů jsme přišli o výhry v Levicích a v Děčíně," předeslal asistent trenéra Adam Konvalinka. "Jelikož nás hned v pondělí čeká odvetné čtvrtfinálové utkání s Levicemi o postup v Alpe Adria Cupu (3. 2. od 17:30, Sportovní hala Dašická - pozn. aut.), dostanou v Nymburce více příležitostí mladí hráči, aby ukázali, co v nich je."

Ve středu v Děčíně jsme ještě necelých 8 minut před koncem měli slibný, dvanáctibodový polštář, jenže záhy - právě po vynuceném odchodu zraněného kapitána Radka Nečase - jsme začali kupit chyby a domácí toho využili ke šňůře 24:5, díky níž otočili zápas ve svůj prospěch a zvítězili 77:70. Nymburk odehrál poslední zápas základní části NBL v sobotu 25. ledna v Ústí n. L., kde triumfoval suverénně 100:77 (nejvíce bodů: Hruban 15, Šafarčík 15, Hankins 14, Rogič 11...), poté v úterý 28. 1. složil v Champions League domácí KK Mornar Bar 98:66 (nejvíce bodů: Hruban 16, Peterka 15, Booker 14, Šafarčík 11, Kříž 10...).

První vzájemné utkání, kterým jsme na začátku října vstupovali do letošní sezony, vyznělo zcela jednoznačně pro lídra tabulky. Velmi dlouho jsme se drželi na dostřel, ještě 11,5 minuty před koncem jsme ztráceli jen 12 bodů (54:42), jenže ve zbývající pasáži nám Nymburk nasypal 34 bodů (my jsme ve stejném úseku kontrovali jen 10 body) a bral jednoznačnou výhru 88:52 (nejvíce bodů: Hruban 16, Dalton 13, Hankins 12, Booker 10, Bohačík 10... - Švrdlík 10, Kohout 9, Pavlovič 8...).

"Nymburk je nyní ve velké formě, daří se mu v Lize mistrů a v české lize už dlouho nenarazil," připomíná Adam Konvalinka dlouhou nymburskou vítěznou sérii v NBL. "Pro nás je to jedno z nejkvalitnějších utkání, na které se těšíme, nicméně již teď se primárně soustředíme na pondělní odvetu čtvrtfinále Alpe Adria Cupu s Levicemi." Pokud jde o nymburský tým, zdobí ho značná kvalita a vyrovnanost. V Kooperativa NBL je týmovým top-skórerem Jaromír Bohačík (průměr 15,7 bodu, trojky 52,7% - 39/74!!), v dvouciferných hodnotách jsou i Vojtěch Hruban (12,6), navrátivší se Michael Dixon (12,0, trojky 56,3% - 9/16!!) a Zachary Hankins (11,5).  "Nymburk se opíra o české reprezentanty doplněné o americké podkošové duo Hankins+Dalton. Nově tým doplnil skórer Dixon, který už v Nymburce dříve působil," vyjmenoval pardubický asistent osové hráče domácích.