Upravit stránku
08. 03. 2019

Nymburk vs. Beksa


Neděle - středa - pátek. Nadcházející zápasový trojboj začne Beksa v nedělním podvečeru, kdy ji čeká náročný test na palubovce nymburských obhájců titulu.

5. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

ČEZ Basketball Nymburk (26/0) vs. BK JIP Pardubice (14/12)
neděle 10. 3. v 17 hodin

Po únorové reprezentační přestávce oba soupeři naskočili do kolotoče Kooperativa NBL s rozdílnou úspěšností. Zatímco nymburští basketbalisté zvládli oba dva zápasy, byť v Prostějově nijak zvlášť přesvědčivě, Beksa dvakrát neuspěla: nejprve citelně oslabena prohrála derby ve Svitavách, poté ztratila i důležitý domácí duel s Olomouckem. Nymburk v minulém kole naplno prokázal své kvality, když třetí Ústí deklasoval na jeho palubovce poměrem 60:96 (nejvíce bodů: Hruban 19, Bohačík 17, Kříž 12...)

Předchozí vzájemné zápasy

Ani jedno utkání, které spolu oba týmy sehrály v základní fázi, nám nevyšlo podle představ. Prosincový domácí duel, hraný v rámci projektu Hrajeme spolu za Pardubice, jsme prohráli 70:90 (nejvíce bodů: Jackson 23, Benjamin 12, Williams 10, McGaughey 10... - Bohačík 16, Wright 14, Benda 10...), v lednové nymburské odvetě jsme dokonce museli skousnout tvrdý direkt v podobě 50bodového výprasku (118:68, nejvíce bodů: Davis 22, Cosey 21, Hruban 17, Bohačík 14, Vyoral 13, Myers 12... - Svoboda 17, Kohout 9...). "Zápasy proti Nymburku jsou vždy těžké a já samozřejmě i tentokrát očekávám náročné utkání," předeslal trenér Levell Sanders.

Stoprocentní soutředění je nutnost

Pokud má pardubický kouč zmínit jeden naprosto zásadní aspekt, neváhá: "Musíme být připraveni odehrát koncentrovaně celý zápas, s čímž máme v poslední době problém." Středeční utkání s Olomouckem jsme skvěle rozehráli, tři čtvrtiny jsme vedli - nejvíce o 13 bodů - a ve hře byla spousta pozitivních momentů. Jenže v závěrečné čtvrtině jsme úplně vypadli z role, nechali jsme si v ní nasázet 36 bodů (!!) a Olomoucko zápas otočilo.

Nyní je potřeba se dívat do budoucnosti, ovšem zároveň se poučit z (nedávné) minulosti!

Jaké další faktory budou mít podle Ellova mínění zásadní dopad na průběh i konečný výsledek nedělního střetnutí?

"Zvlášť při zápasech s Nymburkem je důležité, abyste udrželi ztráty míče na nízkém počtu a nedovolili soupeři skórovat jednoduché koše z přechodové fáze. Je potřeba, aby se hrálo 5 na 5, a ne například 3 na 1," přeje si pardubický trenér, aby si jeho hráči vážili míče a nedávali domácím příležitost k jednoduchým zakončením z brejků. "Dalším důležitým aspektem bude kontrola obranného doskoku, protože nymburští hráči jsou velmi aktivní při útočném doskakování. Ale zpět k nám: potřebujeme se soustředit na všechno, co musíme udělat, abychom byli úspěšní," doplnil Levell Sanders.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti