Upravit stránku
16. 01. 2019

Nymburk vs. Beksa


Nejlepšímu týmu ligy bude čelit Beksa v dohrávaném utkání 1. kola NBL. Ve čtvrtek večer se pokusí zaskočit dosud stále stoprocentně úspěšný Nymburk.

DOHRÁVKA 1. KOLA KOOPERATIVA NBL:

ČEZ Basketball Nymburk (17/0) vs. BK JIP Pardubice (12/6)
čtvrtek 17. 1. v 19 hodin

Poprvé v letošní sezoně se oba soupeři potkali v první polovině prosince, v rámci projektu Hrajeme spolu za Pardubice.

Beksa sice získala první čtvrtinu pro sebe poměrem 25:23, jenže v dalším průběhu už suverénně vládl Nymburk, i díky naprosté dominanci v souboji o odražené míče (doskoky 34 - 51). I proto pardubický kouč Levell Sanders před nymburskou odvetou velí: "Je potřeba, abychom se poučili z prvního vzájemného utkání a především výrazně zlepšili obranný doskok!"

Obhájci titulu vyhráli všech předchozích 17 zápasů v NBL.

Mají nejlepší útok (průměr 95,2 bodu) i obranu (průměr 74,1).

Pro srovnání: Beksa střílí 86,6 bodu a inkasuje 76,9 bodu na zápas.

"Nymburk je nejlepší tým ligy, má výborně vybalancovaný tým, ale my se na konfrontaci s ním těšíme," ujišťuje Ell, jenž by měl mít po delší době k dispozici kompletní tým, včetně uzdraveného křídelníka Davida Škrance.

Domácí mají v současnosti výrazně nabitější program. V sobotu přestříleli ve své hale Olomoucko 96:76 (nejvíce bodů: Peterka 24, Myers 17, Cosey 13, Davis 111) a včera absolvovali důležité utkání Basketball Champions League v Antverpách, kde však padli 72:85 (nejvíce bodů: Bohačík 18, Lawrence 12, Cosey 8, Myers 8...) a ztratili šanci na postup do osmifinále.

Beksa se nepochybně bude chtít odrazit od posledního ligového duelu v hlavním městě, odkud si v sobotu odvezla zcela zasloužené vítězství 73:64. Jistě není bez zajímavosti, že v posledních třech utkáních (s Brnem, v Děčíně a v Praze) má průměr jen 68,3 inkasovaného bodu na zápas, a na kvalitní, agresivní obranu bude sázet i v Nymburku. "Rozhodně budeme chtít hrát v našem tempu, ale zároveň musíme dělat dobrá rozhodnutí, vážit si míče. Musíme limitovat ztráty, aby domácí nemohli skórovat snadné body z přechodové fáze," řekl dále Ell. "Tento zápas bude dobrým testem pro naši týmovou obranu, takže je třeba hrát s maximální koncentrací a disciplínou. Jako vždy to bude těžké utkání, ale jak už jsem zmínil, my se na něj těšíme."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti