Upravit stránku
19. 01. 2018

Nymburk vs. Beksa


První s druhým = Nymburk vs. Pardubice! V hitu sobotního programu Kooperativa NBL se proti sobě postaví dva týmy z úplné špičky tabulky.

18. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

ČEZ Basketball Nymburk (16/0) vs. BK JIP Pardubice (12/5)
sobota 20. 1. v 17 hodin
 

Video přenos můžete sledovat na portálu TVCOM.cz:Sledujte zde.
Online statistiky můžete sledovat na webu České basketbalové federace:Sledujte zde.

Nymburská bilance v NBL hovoří za vše, soutěží zatím prochází s naprostou suverenitou.

A navíc: "V současné době má skvělou fazónu. Když vezmeme v potaz všechny soutěže, tak vyhrál 17 zápasů v řadě, než podlehl Besiktasi Istanbul, což je úctyhodné" připomíná trenér Tomáš Bartošek nedávnou parádní nymburskou sérii. O tom, že nás čeká nad jiné kvalitní protivník, není třeba obsáhleji hovořit. "My ale musíje jít do zápasu sebevědomí. Nepojedeme do Nymburka zápas jen odehrát, musíme předvést co nejlepší výkon a chtít vyhrát," burcuje Bartošek.

V prvním vzájemném utkání jsme dokázali Nymburku vzdorovat do 28. minuty (63:63), ovšem soupeř nám pak velmi rychle ukázal záda a bezpečně zvítězil. Zásadní předpoklad případného úspěchu je tedy nasnadě: "Je třeba hrát celých 40 minut maximálně koncentrovaně, vyvarovat se byť jen kratších výpadků," zdůrazňuje Bartošek.

Jak charakterizuje současný nymburský tým?

"Nymburk se prezentuje velmi rychlým přechodem do útoku. Využívá atletičnosti svých hráčů, ať guardů, nebo vysokých hráčů, a snaží se hrát co nejrychleji dopředu. Musíme se připravit na jeho nátlakovou obranu, včetné presinkové, kterou nutí soupeře k chybám a po nich dává jednoduché koše."

Bodovým lídrem domácích je famózní trojkostřelec Kendrick Ray. V NBL přispívá svému týmu 16,7 body na zápas, přičemž zpoza oblouku dosud trefil téměř přesně polovinu svých střel (49,3% - 34/69)!!! O jeho apetitu něco víme, i díky 6 trojkám nám vysázel 24 bodů... Na konci listopadu vyšperkoval nymburskou soupisku kosovský reprezentant Dardan Berisha, jenž si v lize drží průměr 12,2 bodu, dvouciferní jsou ještě čeští reprezentanti Jaromír Bohačík (11,8) a Vojtěch Hruban (10,4). Mezi klíčové muže bezpochyby patří i ústřední rozehrávač Eugene Lawrence (8,5 bodu + 5,1 asistence).

Celá nymburská soupiska je však nesmírně kvalitní. "Nymburští hráči v útoku nepřecházejí žádné střelecké pozice. Je jedno, jestli je 5. nebo 20. sekunda útoku, pokud mají volnou pozici, okamžitě střílejí," vypozoroval Tomáš Bartošek. "Také velmi aktivně chodí na útočný doskok, takže mezi klíčové faktory řadím i kvalitu našeho odstavování v soubojích o odražené míče."

Zásadní je však bleskurychlý návrat do obrany a vyvarování se vlastních míčových ztrát.

"Musíme zastavit jejich rychlý protiútok a nutit je, aby museli hrát do plných, 5 na 5. Je potřeba, aby neměli jednoduché situace, naopak, aby museli náš koš dobývat v postupném útoku," doplnil Tomáš Bartošek.

Beksa stále bude postrádat Davida Škrance, hrát nebude ani Dominez Burnett.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti