Upravit stránku
12. 06. 2018

Nový rozehrávač: Richard Williams


Prvním novým jménem na soupisce Beksy pro sezonu 2018/2019 je třicetiletý americký rozehrávač Richard Williams, který přichází z německého Karlsruhe.

Pohyb v hráčském kádru pokračuje. Klub nedávno oznámil prodloužení kontraktů s trenéry Levellem Sandersem a Tomášem Bartoškem (čtěte zde) a s trojicí českých pivotů Ondřejem Kohoutem, Radkem Nečasem a Kamilem Švrdlíkem (čtěte zde). Poté, co rozehrávač Jiří Welsch oznámil ukončení profesionální hráčské kariéry, bylo nasnadě, že přijde nový rozehrávač.

Po pečlivém výběru padla volba na Richarda Williamse.

Rodák ze San Diega odehrál 4 sezony v NCAA za San Diego State University - celkem se jednalo o 127 zápasů, v nichž se jeho průměry pohybovaly mezi 6,6 - 7,2 bodu a 3,0 - 4,6 asistence. Po krátké islandské zastávce spojil svou dosavadní evropskou kariéru s Německem. Tamní misi odstartoval v klubu UBC Hannover (ProB), kde v 33 zápasech zapisoval velice dobré průměry 18,3 bodu + 5,7 asistence. Poté jeho kroky vedly do klubu SC Rasta Vechta (ProA), s nímž v sezoně 2012/2013 postoupil do nejvyšší německé soutěže (přispíval 15,6 bodu + 6,7 asistence).

Vyjádření klubu

"Richard Williams je kombinací zkušeného rozehrávače, který má za sebou již 9 profesionálních sezon a dokáže dirigovat hru a být skutečnou prodlouženou rukou trenérů, a současně je i talentovaným ofenzivním hráčem. Pevně věříme, že zvýší útočný potenciál našeho týmu z perimetru. Srdečně vítáme Richarda v naší organizaci a přejeme mu v pardubickém dresu hodně úspěchů."

Martin Marek, generální manažer

V Bundeslize nastupoval v dresech Vechty (14,6 bodu + 4,4 asistence), Skyliners Frankfurt (v devíti zápasech 8,2 bodu + 3 asistence) a Phoenix Hagen (v pěti zápasech 12,2 bodu + 3,4 asistence). Uplynulou sezonu 2017/2018 odehrál v klubu PS Karlsruhe Lions (ProA) a jeho průměry vyšplhaly na 14,4 bodu + 5,7 asistence za 30,5 odehrané minuty.

"Opravdu se moc těším, až se budu moci připojit k pardubickému klubu," vzkázal Richard Williams z USA. A přidal i jeden zásadní důvod: "Nadchl mě rozhovor s trenérem Levellem Sandersem, s nímž jsme probírali vše důležité. Tento rozhovor ve mně zanechal velice pozitivní dojem, nejen z Levella Sanderse jako trenéra, ale celkově z fungování klubu." Richie, jak zní Williamsova přezdívka, si již stihl zjistit informace o svém novém působišti. "Už vím, že pardubický klub má dlouhou a velmi úspěšnou historii. O to víc jsem nadšený, že jsem odteď jeho součástí," doplnil nový rozehrávač Beksy.

Highlights si můžete přehrát zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti