Upravit stránku
01. 07. 2016

Nový hráč: Dominez Burnett


Novým hráčem BK JIP Pardubice je třiadvacetiletý americký shooting guard Dominez Burnett. Hráčský kádr Beksy pro sezonu 2016/2017 je nyní kompletní.

194 cm vysoký Dominez Burnett, hrající na pozici 2, je absolventem Davenport University. V uplynulé sezoně 2015/2016 v jejím dresu zapisoval výtečné průměry 24,9 bodu + 7,5 doskoku + 3,1 asistence na zápas, při celkové úspěšnosti střelby 54%, z toho trojky 33%.

"Dominezovým příchodem chceme podpořit naše nebezpečí z perimetru," předeslal generální manažer Martin Marek, co klub od nové akvizice očekává. Na stejné pozici má trenérské duo Levell Sanders-Tomáš Bartošek k dispozici ještě Lukáše Kotase, Josefa Příhonského (dlouhodobě zraněného) a Josefa Potočka. "Jedná se o mladého, hladového hráče, který k nám přichází jako čerstvý nováček, zatím bez evropské zkušenosti," řekl dále Martin Marek na Burnettovu adresu.

"Z jeho působení  na Davenport University na něj šly výborné reference, stejně tak od mnoha amerických hráčů, kteří v minulosti prošli českou nejvyšší soutěží. Za zmínku určitě stojí i ocenění Bevo Francis Award pro nejlepšího univerzitního hráče v USA mimo I. divizi NCAA, které letos získal."

Dominez Burnett také dvakrát po sobě získal ocenění Player of the year NAIA. "Dominezovi přejeme v dresu BEKSY hodně štěstí a pevně věříme, že jeho působení v BK Pardubice bude úspěšné," doplnil Martin Marek.

Hráčský kádr BK JIP Pardubice, 2016/2017

Pozice 1: Lamb Autrey, Viktor Půlpán

Pozice 2: Dominez Burnett, Lukáš Kotas, Josef Příhonský, Josef Potoček

Pozice 3: Dušan Pandula, David Škranc

Pozice 4: Radek Nečas, Tomáš Šoukal, Jobi Wall

Pozice 5: Kamil Švrdlík, Ondřej Kohout, Karel Formánek, Martin Roub

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti