Upravit stránku
12. 08. 2021

Nový akcionář: Ondřej Joska


Novým jménem mezi akcionáři společnosti BK Pardubice je Ondřej Joska, člen dozorčí rady holdingu enteria. Pardubický klub to oznámil na středeční tiskové konferenci.

Tisková konference proběhla v sídle společnosti Chládek a Tintěra Pardubice, přičemž na programu byly tři základní body: představení loga k 65. výročí založení BK Pardubice, které si klub připomene v první části nadcházející sezony 2021/2022, dále oficiální představení nového trenéra Dina Repeši, jenž byl na tiskové konferenci přítomen, a především představení nového akcionáře Ondřeje Josky.

"Příchod Ondřeje Josky je vyústěním dlouhodobé spolupráce klubu se společností Chládek a Tintěra, a později i s holdingem enteria - basketbal podporují již přes 20 let! Za tuto podporu, stabilitu a jistotu se patří obrovsky poděkovat," předeslal Pavel Stara, předseda představenstva BK Pardubice. "Při této příležitosti bych velmi rád zmínil jméno Libora Josky, zakladatele společnosti Chládek a Tintěra. Jeho jméno zmiňuji s velkou úctou a jsem nesmírně rád, že do BK Pardubice akcionářsky vstupuje právě jeho syn Ondra, díky němuž bude jméno Joska i nadále pevně spjato s pardubickým basketbalem," doplnil Pavel Stara.

Sám Ondřej Joska basketbal hrával, a to právě v pardubickém klubu. "Od minižáků přes mládež i za chlapy, i když ne první ligu," pousmál se. "Také jsem trénoval mládež." Jak vnímá svůj vstup do společnosti BK Pardubice? "Tento krok je pro mě uzavřením kruhu. Vracím se ne jako hráč - to už asi nedopadne (znovu se usmál) -, ale trošku jinak. S Pavlem Starou se pravidelně potkáváme, a když přišla tato nabídka, rozhodl jsem se ji využít. Jedná se o završení podpory basketbalu naší skupinou i mojí osobně. Těším se na další roky, protože máme spoustu plánů a společně jim půjdeme naproti," dodal Ondřej Joska.

Tiskové konference se zúčastnili také Martin Havelka, předseda představenstva společnosti enteria, a Martin Kvirenc, předseda představenstva společnosti Chládek a Tintěra. "Vstup Ondry Josky a celkově naše podpora basketbalu má jednu důležitou rovinu: i v enterii dochází ke generační výměně akcionářů, kdy nastupují synové svých otců. Je to jasný vzkaz zdejšímu prostředí, že tradice pardubického holdingu zůstává a pokračuje i podpora pardubického sportu. Považuji za logický krok, že Ondra akcionářsky vstupuje do basketbalu," uvedl Martin Havelka. "Padla zde slova jako tradice, strategie, vize, tým... To všechno jsou aspekty, které jsou důležité z pohledu firmy i jakéhokoliv sportovního týmu. Základem jsou lidi, vedení, společné cíle, vize kam jít a čeho dosáhnout. S basketbalem to již 20 let naplňujeme a dává nám to smysl. S nástupem Ondřeje Josky do akcionářské struktury basketbalového klubu toto naše dlouhodobé spojení ještě posílíme," řekl Martin Kvirenc.

Za dalšího akcionáře, Statutární město Pardubice, se tiskové konference zúčastnil náměstek primátora Jakub Rychtecký. "Od začátku jsme deklarovali, že posílení našeho akciového podílu z 15 na 25 procent je pouze dočasná záležitost. Vstup Ondřeje Josky do akcionářské struktury pardubického klubu je pro město velmi dobrým signálem, vnímáme ho jako důležitý stabilizační prvek. Závěrem bych vyslovil přání, aby se pardubickému basketbalu dařilo naplňovat i cíle na sportovním poli. Za město Pardubice se těším na novou sezonu," poznamenal Jakub Rychtecký.

Mezi významné podporovatele klubu se řadí rovněž Pardubický kraj. "Pardubický kraj dlouhodobě podporuje basketbal nejen proto, že to vychází z krajské koncepce podpory sportu, ale i z těch důvodů, které zde již zazněly: klub je stabilizovaný, i personálně, má dlouhodobě silné partnery. Změnu v akcionářské struktuře, k níž muselo dojít, vnímám jako pozitivní. Za sebe mohu do budoucna slíbit, že Pardubický kraj bude klub i nadále podporovat. Přeji mu hodně úspěchů při plnění náročných cílů," uvedl radní Alexandr Krejčíř.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti