Upravit stránku
16. 04. 2024

Neúspěšný start


Do čtvrtfinálové série s ústeckou SLUNETOU jsme bohužel vstoupili neúspěšně - porážkou o 20 bodů. O srovnání série budeme usilovat ve středečním Duelu 2.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS Č. 1:

SLUNETA Ústí n. L. vs. BK KVIS Pardubice 84:64
(23:15, 22:12, 20:19, 19:18)

Stav série: 1 - 0

Po dlouhé pauze sice naskočil do hry uzdravený rozehrávač Tomáš Vyoral, ale v průběhu třetí čtvrtiny nás postihly hned dvě pohromy: nejprve se zranil Petr Šafarčík, jenž se už na palubovku nevrátil, o chvíli později ji opustil i Kamil Švrdlík kvůli diskvalifikujícímu faulu... To vše v době, kdy jsme se pokoušeli vyhrabat z až 22bodové propasti, do níž jsme se propadli v úvodu třetí čtvrtiny. Dokázali jsme se přitáhnout na rozdíl 15 bodů, leč víc už nám dobře hrající SLUNETA nedovolila.

Průběh utkání

Zpočátku jsme chtěli dobýt soupeřovu obranu zejména střelbou z dálky, ovšem do 5. minuty jsme trefili jediný ze sedmi (!) tříbodových pokusů: Tyere Marshall (jenž zaznamenal našich prvních 7 bodů) otáčel na konci 3. minuty průběžný stav na 6:7 - byl to jediný krátký moment v celém průběhu utkání, kdy jsme byli bodově vpředu. Domácí sice v úvodní čtvrtině netrefili ani jedinou trojku, i tak nám však za 8 minut nasypali 23 bodů a už na konci první čtvrtiny vedli dvouciferným rozdílem.

Po třech minutách druhé části hry skóroval Jan Karlovský a SLUNETA měla v té chvíli na kontě dvojnásobný počet bodů než my (stav 32:16). Na chvíli nám zvedl náladu David Pekárek rychlými 7 body, jenže na druhé straně kontroval stejnou porcí Maverick Rowan, jenž tak výrazně přispěl k dá se říci rozhodujícímu trháku. Druhou půli totiž otevřel snadným dunkem pod košem zcela osamocený Delvon Johnson, o minutu později Lamb Autrey navýšil rozdíl na maximálních 22 bodů (stav 59:27) a ústecký tým si kontrolovaně došel pro první bod v sérii.

Utkání číslo 2 se odehraje opět v ústecké hale ve středu 17. dubna od 18 hodin.

Kompletní statistiky jsou k dispozici na portálu NBL.cz.

Pozápasové ohlasy

Jan Šotnar (trenér Ústí n. L.):

„Pochvala klukům za intenzitu, ve které dnes hráli, zejména za prvních třicet minut. Myslím, že to bylo kontrolované vítězství, ale je to jen jeden krok. Nás zítra čeká znovu důležité utkání, protože pro Pardubice by samozřejmě bylo velkým vítězstvím, kdyby si domů přivezly jednu výhru. Je to tedy teprve poločas, ale samozřejmě regenerovat a vstupovat do zítřejšího zápasu se nám bude mnohem lépe, jelikož víme, že na Pardubice ty zbraně máme.”

Johan Haiblík (hráč Ústí n. L.):

„Po prvním zápase určitě můžeme být spokojení, vyhráli jsme o dvacet bodů. Dělali jsme, co nám trenér řekl, díky čemuž jsme byli schopní vyhrát. Nesmíme se ale zase radovat tolik, protože jsou před námi ještě tři vítězné zápasy, které chceme urvat. A urveme je!”

Vanja Miljkovič (trenér BK KVIS Pardubice):

„Gratuluji Ústí k první výhře, my jsme od začátky hráli ve špatném rytmu na obou stranách hřiště, nebyli jsme dostatečně agresivní, a když dáte prostor guardům Ústí, začnou hrát se sebedůvěrou a pak už je těžké je zastavit. V druhé polovině se soupeř začal trefovat z dálky a my jsme mohli utkání jen dohrát. Naneštěstí se nám zranil Šafarčík, teď ještě nevíme, jestli bude zítra hrát. Zítra je nový den, musíme zregenerovat, zanalyzovat tento zápas, abychom byli zítra připraveni hrát.”

Matěj Burda (hráč BK KVIS Pardubice):

„Na tento zápas musíme rychle zapomenout. Je to jen 0-1 a série se hraje na čtyři vítězné zápasy. Musíme se poučit z dnešních chyb a zítra začít nanovo od nuly. Víc asi není co komentovat, dostali jsme prostě nakládačku. Sice jsme se někteří vraceli po zranění a podobně, ale musíme se zápas od zápasu zlepšovat. Zítra musíme nastoupit daleko agresivněji a odpovědět na tu agresivitu Ústí.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti