10. 03. 2018

Neúspěšný návrat domů

V prvním domácím utkání nadstavby Beksa nečekaně zaváhala. Olomoucku, které v základní části dvakrát jasně přehrála, podlehla rozdílem 4 bodů a zapsala osmou porážku v sezoně.

KOOPERATIVA NBL, 3. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

BK JIP Pardubice vs. BK Olomoucko 90:94
(20:20, 25:26, 20:30, 25:18)

Body: Spearman 21, Kent 14, Švrdlík 13, Pandula 9, Kohout 8, Nečas 6, Půlpán 6, Martin 5, Potoček 4, Welsch 4 - Mitchell 30 (+12 d.), Fuller 18, Čohadarevič 14, Sehnal 12, Dedek 9, Váňa 6, Šepa 5 (+11 as.)

Hráč utkání: Charles Mitchell
Diváků: 1128

Do Sportovní haly Dašická jsme se vrátili po dlouhých šesti týdnech a návrat to byl neúspěšný. Téměř celé utkání jsme se nemohli dostat do optimálního herního rytmu, prohrávali jsme 35,5 minuty a vedli jen 2 minuty. "Rozhodl vstup do zápasu. Dovolili jsme hostujícímu týmu, aby se dostal do útočné pohody a pak trefovali i těžké trojky," řekl trenér Tomáš Bartošek.

Lépe odstartovali hosté, taženi velmi aktivními pivoty Mitchellem a Čohadarevičem byli v 5. minutě vpředu o 9 bodů (2:11). Naši hru oživil Kamil Švrdlík, jenž rychlými 8 body pomohl ke šňůře 13:4 a obratu ve skóre, ovšem jen chvilkovému. Po celou první půli se nám nedařilo eliminovat útočné snažení Olomoucka, především produktivní Charlese Mitchella a Darka Čohadareviče - ti měli v polovině druhé čtvrtiny dohromady na kontě 24 bodů a hlavně díky jejich aktivitě hosté znovu výrazněji odskočili (31:38).

Co nám v prvním poločase chybělo?
Mimo jiné rychlejší přechod na útočnou polovinu hřiště: poměr bodů z protiútoků byl jen 5 - 4.

Bohužel, výraznější změna k lepšímu nenastala ani se začátkem druhého poločasu.

Olomoucko bylo neustále vpředu, i díky přesné palbě z dálky: v 25. minutě po Dedkově třetí trojce 53:61, v 28. minutě po Fullerově trojce 57:66, v 29. minutě po Šepově trojce 61:73 a v 30. minutě po Mitchellově třetí trojce dokonce 63:76! Následující úsek do 37. minuty jsme ovládli 17:6 a po Spearmanově trojce jsme srovnali krok (85:85), jenže k obratu už jsme zápas nedotáhli.

"V průběhu druhého poločasu jsme se dokázali přiblížit, ale vždycky jsme udělali chyby v obraně a soupeř to potrestal, třeba i košem s faulem," okomentoval Bartošek vývoj druhé půle. Jednuz klíčových střel si vzal Christopher Fuller, jenž okamžitě po vyrovnání na 85:85 přispěchal s další přesnou trojkou, záhy přidali šestky Čohadarevič s Mitchellem a hosté znovu odskočili (86:91) - to už začala poslední minuta. "Závěr už si Olomoucko zkušeně pohlídalo," poznamenal Tomáš Bartošek.

Statistiky

Měli jsme tři dvouciferné střelce. Brandon Spearman nastřílel 21 bodů (z pole 5/13, trestné hody 9/11), Jackson Kent 14 (trestné hody 7/7) a Kamil Švrdlík 13 (z pole 6/10). Mužem utkání byl jednoznačně hostující pivot Charles Mitchell, jenž pálil ze všech pozic a svůj účet zaokrouhlil na 30 bodů (dvojky 9/12, trojkx 3/7, trestné hody 3/5), navíc doskočil 12 míčů! Velkou podporu měl v Jonu-Christopheru Fullerovi, který za 20,5 minuty stihl nastřádat 18 bodů (trojky 3/4).

Z týmových statistik stojí za zmínku poměr asistencí (15 - 24), z rychlých protiútoků jsme vytěžili jen 12 bodů.

Kompletní statistiky na webu České basketbalové federace.