25. 09. 2022

Neúspěšná generálka

Porážkou o 6 bodů s chorvatským Splitem zakončila Beksa herní přípravu na novou sezonu 2022/2023. Na mezinárodním turnaji Liburnia cup v Opatiji tak obsadila 4. místo.

LIBURNIA CUP:

KK Split vs. BK KVIS Pardubice 82:76
(20:18, 18:22, 21:16, 23:20)

Začali jsme solidně a rychle jsme vedli o 6 bodů (stav 2:8), ovšem Split využil několika našich míčových ztrát ke šňůře 10:1. Mezi 12. a 13. minutou agilní Mateo Čolak nastřílel 7 bodů v řadě a znovu překlopil průběžný stav v náš prospěch (22:25), ale až do konce prvního poločasu si ani jeden tým nedokázal vypracovat výraznější náskok. Mírné poločasové vedení nám zajistil Tomáš Vyoral proměněným nájezdem těsně před přestávkou.

Vstup do druhé půle nám vůbec nevyšel.

Téměř 5 minut jsme neskórovali, Split nastřílel 13 bodů v řadě a poprvé odskočil do dvouciferného trháku (51:40). Naše bodové sucho ukončil až na konci 25. minuty Robert Rikić, na nějž záhy  navázali z rohu přesně trojkující Michal Svoboda a úspěšným nájezdem Matěj Burda - rychlými 7 body (během necelé minuty) jsme se vrátili do těsného bodového kontaktu a 20 sekund před koncem třetí části hry Robert Rikić zpod koše srovnal na 56:56. V úvodní tříminutovce poslední čtvrtiny nejprve Split navýšil svůj náskok na 7 bodů (stav 65:58), načež nás sice Michal Svoboda dvěma rychlými trojkami přitáhl na rozdíl jediného bodu, jenže do vedení už jsme se ani jednou nedostali.

Znovu nás trápily ztráty míče, obtížněji jsme si vytvářeli dobré střelecké pozice, a tak soupeř 4 minuty před koncem vedl 72:64. Zkraje 39. minuty Michal Svoboda svou pátou trojkou v zápase vykřesal naději na obrat (72:75), ale blíž už jsme se v koncovce nedokázali přitáhnout. Zcela fatální pro nás byly míčové ztráty: udělali jsme jich 15 a Split z nich vytěžil 25 bodů! "Byl to náš nejhorší zápas od začátku přípravy," zklamaně konstatoval trenér Dino Repeša. "Největším problémem byla velmi špatná koncentrace. Nic z toho, co jsme si před utkáním říkali, jsme nedělali. Oproti pátku (zápas s Igokeou - pozn. aut.) to byl obrat o 360 stupňů. S tímto výkonem bychom nemohli pomýšlet na vítězství ani s horšími týmy, než jakým je Split."

Do Pardubic se tedy Beksa vrátí se smíšenými pocity. "Ano, páteční zápas s Igokeou byl pozitivní, ten dnešní naopak vůbec. Máme ještě několik dní do začátku sezony a musíme je naplno využít k tréninku. V dalším utkání musíme hrát dvakrát lépe než proti Splitu," dodal Dino Repeša.

Do nového ročníku Kooperativa NBL vstoupíme v sobotu 1. října v Ostravě.