22. 09. 2018

Neúspěšná generálka

Poslední herní test před začátkem nové sezony Bekse výsledkově nevyšel, vítězství o 6 bodů brala polská Dabrowa Górnicza.

PŘÍPRAVA:

BK JIP Pardubice vs. MKS Dabrowa Górnicza 66:72
(17:13, 21:26, 15:11, 13:22)

Body:

Beksa - Benjamin 16, Williams 11, Kohout 10, Švrdlík 10, McGaughey 10, Půlpán 6, Potoček 3
Górnicza - Davis 24, Woloszyn 15, Melvin 11, Richardson 7...

Oproti čtvrtečnímu vítěznému utkání s Interem Bratislava se vrátili do sestavy Dwayne Benjamin a David Škranc, naopak vinou lehčích zranění nezasáhli do hry Donovan Jackson a Michal Svoboda.

Po nepovedeném startu (2:7) přišla naše nejpovedenější pasáž. Po šňůře 11:0 jsme poprvé vedli dvouciferně (23:13), hodně k tomu přispěli produktivní pivoti: Kamil Švrdlík s Ondřejem Kohoutem zapsali každý po 4 bodech, Evan McGaughey trefil na přelomu první a druhé čtvrtiny dvě trojky. Když v 11. minutě úspěšně trojkoval i Richard Williams, vedli jsme až 12bodovým rozdílem (30:18). "V první půlce to od nás dlouho vypadalo dobře," podotkl pivot Kamil Švrdlík. Zbývající úsek první půle jsme však ztratili 8:21 (!) a až do začátku poslední části hry byl rozdíl ve skóre minimální.

Naposledy jsme byli vpředu v 33. minutě (57:56). V dalším průběhu však přišlo několik chyb na útočné polovině hřiště, včetně ztráty míče v přesilové situaci 3-1. Górnicza šňůrou 0:12 rychle otočila skóre a do závěrečné dvouminutovky si nesla jedenáctibodové vedení (57:68), které se nám v závěru podařilo jen zkorigovat. "Zasekli jsme se v útoku, nebyli jsme schopni dát více košů," poukázal Kamil na pouhých 29 bodů, které jsme skórovali ve druhém poločase. "Dát doma 66 bodů, to není moc dobré."

Kde viděl příčinu ofenzivního výpadku? "Přestali jsme rychle běhat dopředu a do postavené obrany jsme se trápili. Recept do dalších zápasů je tedy jasný: běhat do rychlých protiútoků a dávat jednoduché koše."