Upravit stránku
30. 01. 2017

Neuhnuli jsme!


Na tiskové konferenci hodnotili utkání Beksa vs. Děčín trenéři Tomáš Bartošek s Pavlem Budínským a hráči Lukáš Kotas s Tomášem Vyoralem.

Echo tiskové konference

Pavel Budínský (trenér BK ARMEX Děčín):
“Gratuluji Pardubicím k výhře. Myslím, že výsledek je fakt pro nás krutý, že jsme zas tak špatně nehráli, ale na druhou stranu Pardubice neslevovaly ze svýho výkonu. V prvním poločase si myslím, že jsme předvedli dobrou hru na obou polovinách hřiště, byť jsme měli dva problémy: 1. neměli jsme moc útočných doskoků, naopak Pardubice jich měly, tuším, sedm a díky tomu měly i víc střel z pole, 2. měli jsme špatné procento trestných hodů. To platilo už v prvním poločase, což nás vždycky trošku srazilo. Druhý poločas byl důvod, proč jsme prohráli, dostali jsme 59 bodů za druhou polovinu, kdy jsme se dostali ještě pod větší tlak na doskoku. Pravdou ale samozřejmě je, že i díky tomu, že se někteří hráči obalovali fauly, jsme se dostali do menší sestavy, dohrávali jsmo to chvílemi se třemi hráči na perimetru pod 190 cm a nebyli jsme schopni zastavovat činorodost Burnetta. Jobi Wall byl dnes při střelecké chuti, střílel luxusně někdy i těžké střely, které si umí vytvořit. Všichni byli připraveni hrát na doraz, Pardubice hrály fakt velmi fyzicky a zatlačily nás pod koš, kde jsme dnes tuto bitvu prohráli. Patnáct útočných doskoků proti našim dvěma je neskutečně obrovský rozdíl, i četnost střelby je někde jinde a myslím, že na nás pak byla vidět mírná frustrace, že se nám nedaří. Začali jsme kupit ztráty, které samozřejmě byly důvodem, proč nastoupili hráči, kteří tolik nehráli. Bylo to zaslouženě jednoznačné vítězství Pardubic, pro nás by bylo fajn, kdybychom takového zápasy mohli hrát častěji.”

 

Tomás Vyoral (hráč BK ARMEX Děčín):
“Věděli jsme, že Pardubice jsou výborný tým v útoku. V prvním poločase se nám to jakž takž dařilo eliminovat - sice jsme dostali 42 bodů, ale díky naší dobré hře v útoku jsme drželi s Pardubicemi krok. Ve druhém poločase už to bylo horší. Je hrozně těžké zastavit domácí, když se chytnou ve více lidech: Jobi Wall, Dominez Burnett… Druhý poločas byl z naší strany v obranné fázi špatný, musíme do dalšího zápasu zlepšit obranu a prostě hrát lépe.”

 

Tomás Bartošek (trenér BK JIP Pardubice):
“My jsme si před utkáním určili několik klíčových bodů. Jeden z nich byl pohlídat Děčínu útočný dokok, kterým nás v minulých zápasech ne že úplně přehrával, ale hodně nám tím škodil. V dnešním zápase jsme to zvládli perfektně, dva jejich útočné dokoky hovoří za vše. V prvním poločase jsme vytvářeli drobné chyby v obraně v přechodové fázi, po nichž Děčín jednoduše skóroval, i v postupném útoku bylo pár takových situací, kdy jsme zaaspali na slabé straně, dostali jsme jednoduchý koš, jednoduchý nájezd. To jsme si o přestávce řekli a ve druhém poločase jsme to zlepšili, nedovolili jsme Děčínu nic jednoduchého, žádný jednoduchý koš. Na všechno se nadřeli. My jsme díky tomu, že se nám dařilo na obranném doskoku, přecházeli do rychlého protiútoku, dali snadné trojky a v útočném faulu pak dali i ty těžké. Naše hra byla velmi dobře vyvážená, zakončovali jsme z perimetru i po hezkých kombinacích zpod koše, z rychlého protiútoku, a tak by to mohlo být v každém zápase.”

 

Lukáš Kotas (hráč BK JIP Pardubice):
“Dneska bylo rozhodujícím faktorem, že jsme se Děčínu vyrovnali, nebo ho spíše ještě předčili ve fyzické hře. Když hrajeme s tímto soupeřem, je to vždycky velmi nepříjemné a tvrdé utkání, ale my jsme do toho šli tak, abychom ukázali, že opravdu neuhneme z jediného souboje. Myslím, že se to ukázalo a až na první půlku, kdy jsme trošku pustili Děčín v přechodové fázi dát nějaké lehčí koše, jsme i v obraně hráli velmi dobře. Mysím si, že ve druhé půli se Děčín hodně prosazoval těžšími střelami z dálky, už nedával tolik košů zpod koše, naopak my jsme měli útočnou hru mnohem vyváženější, byť i my jsme si hodně pomohli střelami z dálky. Jak už tady bylo třikrát řečeno, na útočném doskoku, nebo celkově v doskoku jsme dominovali a díky tomu jsme měli i více střel. Zhruba od 5. minuty druhého poločasu jsme zápas měli pevně v rukou.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti