Upravit stránku
10. 03. 2017

Netradiční zápasová neděle


V netradiční den a v nezvyklém čase vyzvou pardubičtí basketbalisté Opavu: 5. kolo nadstavby se bude hrát v neděli od 16 hodin ve Sportovní hale Dašická.

5. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

BK JIP Pardubice (21/5) vs. BK Opava (14/12)
neděle 12. 3. v 16 hodin, SH Dašická

Šest kol před koncem nadstavbové části mají pardubičtí basketbalisté na průběžném druhém místě pětibodovým náskok před třetím Děčínem. V praxi to znamená, že již v neděli si mohou s definitivní platností zajistit vstup do play-off z 2. místa! V případě, že se jim podaří potřetí v sezoně porazit Opavu, ve zbývajících pěti kolech už je nikdo nemůže z této pozice sesadit.

Na to se však Beksa nesoustředí, maximální koncentraci drží výhradně na samotný duel se Slezany. “Jako vždycky s Opavou, i teď očekáváme těžký zápas,” předeslal pardubický kouč Levell Sanders. “Čeká nás jiný zápas než s USK Praha, protože Opava má spoustu střelců, téměř všichni hráči jsou nebezpeční z tříbodové vzdálenosti. Musíme být disciplinovaní a soustředění na věci, které máme dělat."

Kamil Švrdlík: Jsme hodně natěšení

Opava má prozatím v nadstavbě vyrovnanou bilanci výher a porážek 2/2, naposledy rozstřílela Kolín 106:84 (nejvíce bodů: Gniadek 20, Klečka 18, Jurečka 14, Šiřina 13…).

V tabulce je na děleném 4.-5 místě se shodnou bilancí jako USK Praha (14/12), přičemž stále může reálně pomýšlet na posun na 3. příčku.”Čeká nás jiné utkání než ve středu. Opava má v týmu spoustu dobrých střelců,” souhlasí se svým koučem pivot Kamil Švrdlík.

Jaký soupeř nás čeká v porovnání s předchozím úspěšným zápasem proti USK Praha?
“V něčem to bude podobné, ale jeden velký rozdíl tu je: Opava je daleko nebezpečnější při střelbě trojek. Hráči USK spíš najíždějí, snaží se najít možná až tu poslední pozici, kdežto opavští hráči jakmile jsou volní, střílí. A střílí převážně trojky, takže jim nemůžeme dávat tolik prostoru, jako jsme naposledy dávali střelcům USK. Opava by to trestala.”

V čem, z hlediska obrany, je to jiné konrétně pro vás pivoty?
“Nebudeme tak zatáhnutí jako ve středu, kdy jsme nechávali Primorace nebo Madsena na trojce, aby měli klidně 2 metry prostoru, protože oni se ani pořádně nepodívají na koš. Tohle samozřejmě proti Opavě nebude. Martin Gniadek nebo Kuba Blažek by to hned vystřelili, takže u nich budeme muset být na trojce mnohem blíž.”

Přijde mi, že v nadstavbě hrajeme v dobré pohodě, dáváme do hry hodně energie…
“Myslím si, že tím, jak se teď nehraje tak často, jsme na každý zápas hodně natěšení. Doufám, že to tak bude pokračovat dál, že i dnes proti Opavě předvedeme kvalitní výkon.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti