27. 01. 2020

Netradiční remíza

Netradičním nerozhodným výsledkem skončilo první čtvrtfinálové utkání Alpe Adria Cupu ve slovenských Levicích, a tak o postupujícím rozhodne až pardubická odveta.

ČTVRTFINÁLE ALPE ADRIA CUPU, ZÁPAS Č. 1:

Patrioti Levice vs. BK JIP Pardubice 81:81
(21:21, 23:19, 19:27, 18:14)

Opět, stejně jako v předchozím ligovém utkání, jsme nastoupili bez zraněných Viktora Půlpána a Ozrena Pavloviče.

Situaci nám navíc zkomplikovala situace ze závěru prvního poločasu, kdy byl velmi záhadně vyloučen Kamil Švrdlík.

I tak jsme většinu utkání vedli (26,2 minuty, domácí jen 9,5 minuty), nejvíce o 10 a v závěru o 8 bodů, leč Patrioti s námi stihli srovnat krok. K dispozici měli neuvěřitelných 28 trestných hodů, z nichž 25 proměnili (úspěšnost 89,3%), naopak my jsme stříleli pouhopouhé 4 šestky (všechny proměnil Tomáš Vyoral). Právě Vyo předvedl další ze svých fenomenálních výkonů, když soupeři nasázel 9 trojek a celkem 37 bodů! "Myslím si, že po předvedené hře je pro nás remíza málo, ale jelikož jsme byli bez dvou hlavních hráčů a ve druhém poločase chyběl i Kamil Švrdlík, tak ji asi bereme," okomentoval netradiční výsledek Tomáš Vyoral.

Oba týmy v první čtvrtině předvedly výrazné bodové šňůry: my jsme zareagovali na úvodní čtyřbodové vedení domácích 14 body v řadě a vedli jsme dvouciferně 4:14, ovšem Patrioti záhy kontrovali vlastní šňůrou 17:5. Těžili zejména z našich naprosto zbytečných ztrát, jichž bylo v této fázi utkání 8 (poměr bodů po ztrátách činil 14 - 5)!!! Naší ofenzivní oporou byl Radek Nečas, jenž v rozmezí necelých pěti minut nasázel 10 bodů, včetně dvou trojek. V 13. minutě Josef Potoček nasypal rychlých 7 bodů za sebou (dlouhá dvojka, nájezd a trojka) a vrátil nám desetibodový polštář (23:33), jenže i tentokrát Levice dokázaly velice rychle odpovědět, když především díky produktivnímu Viktorovi Juríčkovi (14 bodů za poločas) a několika košům s faulem natáhly svůj kontr na 19:5..

Ve třetí čtvrtině naplno rozjel svou šou Tomáš Vyoral, kterému domácí obrana dopřávala nevídaně mnoho prostoru, čehož Vyo umně využíval: za necelých 8 minut nasázel Patriotům 19 bodů (celkem jich měl na kontě po 28 odehraných minutách již 30, včetně sedmi trojek!!) a pomohl nám otočit průběžný stav na 61:65. V polovině čtvrté čtvrtiny, po čtvrté trojce kapitána Radka Nečase, jsme byli vpředu o 7 bodů (67:74), ještě 2,5 minuty před koncem - po deváté trojce Tomáše Vyorala - jsme byli 8 bodů v plusu (73:81). Slibný náskok jsme sice neudrželi, nicméně i tak půjdeme do domácího zápasu ve velmi dobré pozici. "Do zápasu jsme vstoupili dobře: aktivně jsme bránili, dali jsme pár košů z dálky. Dá se říct, že jsme v této hře pokračovali celý zápas. Myslím si, že až na pár úseků to od nás byl velice dobrý výkon," doplnil Vyo své hodnocení.

Pardubická odveta je na programu za týden, v pondělí 3. 2. od 17:30 ve Sportovní hale Dašická (vstupenky zde).

Zatímco domácí hráči měli k dispozici nůši šestek (poměr faulů byl 14 - 21), my jsme je jednoznačně přestříleli z dálky (trojky 4/19 - 15/43!!!). Po 8 ztracených míčích z první čtvrtiny jsme se v dalších třech částech hry podobných komplikací vyvarovali a ztratili už pouhé 4 míče (celkový poměr bodů po ztrátách činil 20 - 10, naopak z druhých šancí 5 - 14).