27. 09. 2019

Nepovedený závěr

Solidní výkon na výhru v generálce nestačil. Beksa vedla na startu druhé půle v Prievidzi až o 11 bodů, ovšem závěrečnou pasáž lépe zvládl slovenský tým.

PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS:

BC Prievidza vs. BK JIP Pardubice 82:73
(19:16, 25:29, 15:17, 23:11)

Ani k jednomu z osmi přípravných utkání jsme bohužel nenastoupili v kompletní sestavě, nicméně pohled na dnešní zápasovou soupisku byl jednoznačně nejpříznivější, neboť mimo hru zůstal kvůli zranění pouze Michal Svoboda. Trojice Viktor Půlpán, Ozren Pavlovič, David Škranc, která absentovala v minulém týdnu, již byla trenérům plně k dispozici, stejně jako - teprve podruhé v přípravě - duo Tomáš Vyoral-Ondřej Kohout.

V první půli jsme nedokázali eliminovat útočný doskok Prievidze. Domácí hráči opakovaně získávali odražené míče pod naším košem, nezřídka i třikrát za sebou, a hlavně díky druhým a třetím šancím se odpoutali do devítibodového vedení (39:30). Pasáž od 15. do 20. minuty jsme však i díky výraznému bodovému příspěvku Ondřeje Kohouta s Tomášem Vyoralem ovládli poměrem 5:15 a do druhé půle jsme si nesli jednobodový náskok.

Parádní vstup do třetí čtvrtiny nás poslal dokonce do dvouciferného trháku: zpoza trojkového oblouku se trefili Viktor Půlpán s Ondřejem Kohoutem, po dvou bodech přidali Tomáš Vyoral s Ozrenem Pavlovičem a rázem jsme byli vpředu o 11 bodů (stav 44:55)! Prievidza záhy kontrovala vlastní šňůrou 9:0, ovšem rychlými 7 body nás ještě udržel vpředu Josef Potoček. V 32. minutě David Škranc posouval průběžné skóre na 59:64, jenže několik špatných útočných řešení - včetně míčových ztrát a útočných faulů - pomohlo domácím ke šňůře 10:0 (37. minuta - 69:64). Bodově na suchu jsme bohužel zůstali téměř 5 minut, až nás vysvobodil přesně trojkující Ozren Pavlovič.

2,5 minuty před koncem jsme ztráceli pouze tři body a měli jsme míč v držení, ovšem po ztrátě přišla nesportovní chyba, kterou domácí potrestali 5 body (dvěma šestkami a poté košem s faulem) a odpoutali se do rozhodujícího vedení (77:69). Ještě jsme sice mohli zdramatizovat koncovku, neboť Tomáš Vyoral snížil košem s faulem a po ubráněném útoku střílel trojku, ovšem neproměnil a Prievidza už v koncovce zkontrolovala vítězství.

"Na to, jak dlouho cestu jsme měli za sebou, jsme odehráli výborný první poločas. Prezentovali jsme se přesně takovým způsobem, jakým chceme hrát," ohlédl se pivot Ondřej Kohout za první půlí, v níž jsme nasázeli 45 bodů. "Druhý poločas si musíme rozebrat. Měli jsme hodně slabý úsek hlavně na začátku čtvrté čtvrtiny, co se týče útoku. Připadlo mi, že jsme trošku přestali hrát. To, že se na nás soupeř dotáhl, nebylo jeho zvýšenou snahou, spíš jsme trošku polevili. Domácí hráli se stejnou intenzitou, ale my jsme z nějakého důvodu ubrali a oni se dostali do vedení."

Jednou z klíčových činností, která měla na výsledek zcela zásadní vliv, byl doskok.

Statistiky sice nejsou k dispozici, nicméně Prievidza získala pod naším košem až příliš mnoho míčů. "Je to tak," přikývl Kohy. "Je o o naší koncentraci. Měli jsme velice dobré utkání basketbalově: dařila se nám střelba i další ty basketbalové věci, ale soupeř nás konstantně přehrával v takové té černé práci. Možná jsme se ukolébali tím, že nám to šlo střelecky, a když nám pak jak se říká vyschnul prach, už jsme tam tu zvýšenou aktivitu nedokázali zařadit. V tomhle směru musíme být v sezoně lepší."