11. 04. 2018

Nepovedený start

Zaváhání hned na úvod play-off. Beksa nevyužila výhodu domácí palubovky a v prvním čtvrtfinálovém duelu podlehla ústecké Slunetě o 4 body. Zápas 2 již ve čtvrtek!

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS 1:

BK JIP Pardubice vs. SLUNETA Ústí n. L. 76:80
(22:18, 17:19, 16:19, 21:24)

Stav série: 0 - 1

Body: Spearman 19, Kent 18, Welsch 10 (+7 as.), Pandula 8, Půlpán 7, Kohout 6, Švrdlík 6, Nečas 2 (+9 d.) - Šotnar 17, Robinson 14, Pecka 13 (+16 d.), Šteffel 12, Šmíd 9, Votroubek 8, Singletary 6 (+5 as.), Svejcar 1

Hráč utkání: Michal Šotnar
Diváků: 1063

Jedinou povedenější pasáž jsme měli zkraje první čtvrtiny, kdy jsme otočili průběžný stav z 3:9 na 13:9. V průběhu utkání jsme poté ani jednou nevedli vyšším než šestibodovým rozdílem. O úspěchu SLUNETY se rozhodlo v závěrečné desetiminutovce, kdy hosté otočili od stavu 57:56 na 60:72. "Nepotvrdili jsme roli favorita. Byli jsme nervózní, nemohli jsme chytit správný herní rytmus," uvedl trenér Tomáš Bartošek.

Úvodní pasáž se hrála pod taktovkou Michala Šotnara, jenž zapsal prvních 7 bodů zápasu. I díky dvěma trojkám z ruky Ondřeje Kohouta jsme o chvíli později kontrovali šňůrou 10:0, ovšem do výraznějšího než šestibodového trháku (8. minuta - 20:14) jsme se v prvním poločase neodpoutali. Naopak, mezi 15. a 17. minutou aktivní Šotnar přidal další dvě trojky a coby ústřední skórer Slunety (13 bodů do přestávky) zajistil svému týmu udržení se v těsném kontaktu.

Ani ve druhé půli nepřišlo z naší strany zlepšení.

V 24. minutě sice Jackson Kent trojkoval na 42:40, záhy přidali další zásahy zpoza tříbodového oblouku Viktor Půlpán a znovu Kent, jenže na naše úspěšné střely ústečtí basketbalisté vždy našli odpověď, a tak rozdíl ve skóre v náš prospěch nijak nenarůstal (48:45).

Hned na startu čtvrté čtvrtiny se prosadil Kamil Švrdlík - po jeho koši to bylo naposledy, kdy jsme byli vpředu (57:56). Následující šestiminutovou pasáž SLUNETA ovládla poměrem 3:16 (!), poprvé se odpoutala na dvouciferný rozdíl (60:72) a právě v tomto úseku rozhodla o svém triumfu. "Musíme tenhle výásledek hodit za hlavu a jít dál, série zítra pokračuje," řekl trenér Bartošek. "Ve druhém utkání musíme být hlavně sebevědomější v útoku a také zrychlit přechod dopředu."

V pardubickém dresu se nejvýrazněji prosadili Brandon Spearmen s Jacksonem Kentem. První jmenovaný se však dostal na konečných 19 bodů hlavně díky jedenácti bodům ze závěrečných 3,5 minut, kdy jsme marně stahovali dvouciferný náskok soupeře. Kent proměnil 4 z deseti trojek (18 bodů), do dvouciferných čísel se dostal ještě Jiří Welsch (10 bodů). Ústečtí měli top-skórera v Michalu Šotnarovi, jenž trefil 4 z šesti trojek (17 bodů), mezi dvanácti a čtrnácti body zapsali Donald Robinson, Ladislav Pecka a David Šteffel.

Další pokračování série

Zápas číslo 2 je na programu již ve čtvrtek 12. dubna, hrát se bude ve Sportovní hale Dašická opět od 18 hodin.

Odkaz do systému online prodeje vstupenek zde.

Na sever Čech se čtvrtfinálová série přesune v neděli 15. 4. a v pondělí 16. 4. Na nedělní utkání klub ve spolupráci s Fan clubem připravuje výjezd fanoušků: odjezd bude od haly Dukla v 15 hodin, cena zájezdu včetně vstupenky činí 330 Kč (splatná při nástupu do autobusu). Přihlásit se lze u předsedkyně Fan clubu (Světlana Procházková: svetproch@seznam.cz).