Upravit stránku
07. 10. 2021

Nepolevili jsme!


Stejně jako jeho dva podkošoví parťáci, i Kamil Švrdlík zápolil celý zápas s faulovými problémy. Beksa se ale s nástrahami středečního duelu vypořádala bravurně a z Olomouce si odvezla přesvědčivou výhru.

Pardubičtí pivoti sbírali fauly hned od začátku zápasu.

Většinu osobních chyb "nachytali" v podkošových soubojích a domácím pivotem Wigginsem (8 získaných faulů).

"Samozřejmě to pro nás bylo složité. Wiggins buď sbíral body, nebo sbíral fauly a střílel šestky," pousmál se Kamil Švrdlík při hodnocení první půle. "Potíže s fauly jsme pak řešili zónovou obranou. Celkově bych řekl, že jsme se s tím vším vypořádali dobře. Ve druhém poločase jsme se na obranné polovině zlepšili, i když jsme měli problémy s fauly, dokázali jsme udržet určitou míru agresivity," těšilo kapitána Beksy. "Už bych ale nechtěli hrát další takový zápas, kdy máme prakticky tři vyfaulované pivoty," znovu se pousmál.

Tým velmi dobře zareagoval i na brzké zranění Tomáše Vyorala.

O svého lídra, jenž si poranil kotník, přišel již v závěru první čtvrtiny. "Zareagovali jsme suprově," souhlasně pokýval hlavou Kamil Švrdlík. "Dokázali jsme Vya nahradit. Na rozehrávce se střídalo víc kluků, míč nemusel tahat jen Vyo. Pro Olomouc možná bylo i těžší se s tím takhle vypořádat."

Klíčem ke konečnému přesvědčivému triumfu byla kvalitní defenzivní fáze. Ani v jedné čtvrtině jsme neinkasovali více než 18 bodů (18, 16, 9, 12!!!), což je známka konstatního a koncentrovaného výkonu. "Hlavně bych vyzvedl zlepšenou obranu v druhé půli. Začali jsme lépe vypomáhat na Wigginse, který nám dělal v prvním poločase problémy: nechávali jsme ho hrát 1 na 1 a jak už jsem říkal, buď skóroval, nebo sbíral fauly. Po přestávce jsme donutili domácí hráče trošku víc tvořit, nechali jsme je víc střílet zvenku, odkud jim to moc nepadalo a hlavně jsme zlepšili i doskok. Tím se asi zápas zlomil v náš prospěch," řekl dále autor 11 bodů a 9 doskoků.

Právě v soubojích o odražené míče měla Beksa jasně navrch.

Rovných 50 doskoků je vynikající číslo, plných 18 z nich bylo pod soupeřovým košem!

"Tím, že jsme uhlídali doskok, jsme mohli hrát rychleji dopředu a byli jsme schopni dávat na druhé straně hřiště jednodušší koše. Jak šlo skóre k plus 20 pro nás, bylo utkání rozhodnuté - navíc je pozitivní, že jsme ani pak nepolevili, což se nám občas stává," chválil kapitán svůj tým za koncentrovaný výkon až do závěrečných okamžiků.

Zatímco naše pole střelců bylo široké - hned šest mužů zapsalo mezi 9 a 14 body -, Olomoucko v útoku spoléhalo víceméně pouze na dvě zahraniční akvizice: Demajeo Wiggins s Kennethem Carpenterem nastřádali dohromady 40 bodů. K nim se přidal ještě Arsenije Vučkovič (9), ostatní hráči se podělili o zbývajících 6 bodíků... "V půlce jsme si v šatně říkali, že Wiggins sice dává koše, což je pro nás nepříjemnost hlavně kvůli faulům, ale zároveň jsme věděli, že jeden nebo dva borci nás neporazí," řekl dále Kamil Švrdlík. "Jestli on si dá 20 a bude spokojený, a my vyhrajeme, tak budeme spokojeni všichni, celý tým!" přiblížil přestávkovou rozpravu.

Po Ostravě, kde sice prohospodařili dvacetibodový náskok, leč v závěru uhájili 7bodové vítězství, tedy pardubičtí basketbalisté uspěli i v druhém venkovním utkání. "Samozřejmě, že Ostravu nebo Olomoucko nemůžeme počítat mezi top týmy v lize, ale jakékoliv vítězství z venku je velice cenné," zdůraznil pivot Beksy. "Určitě tady můžou padnout nějaké týmy, které budou v tabulce usilovat o podobné příčky jako my, takže tahle výhra je pro nás stoprocentně hodně cenná," uzavřel Kamil Švrdlík.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti