Upravit stránku
24. 10. 2021

Neplnili jsme, co jsme měli


Sobotní utkání 9. kola Kooperativa NBL mezi Beksou a USK Praha hodnotili trenéři Dino Repeša a Josh King a hráči Kamil Švrdlík, Petr Šafarčík, Tomáš Vyoral a Kyle Mangas.

Ohlasy po utkání BK JIP Pardubice vs. USK Praha (87:100)

Dino Repeša (trenér domácích):
"Měli jsme dobrý začátek, vedli jsme 9:0. Potom jsme nedali dvě tři otevřené střely a začali jsme dělat chyby v obraně. Není normální, aby dva hráči dali dohromady skoro 70 bodů jako Mangas a West... Máme teď moc zápasů, hrajeme každý třetí den, ale musíme zlepšovat naši hru a zkusit hrát lépe, zvláště v obraně. Je to druhý zápas po sobě, kdy jsme dostali 100 bodů, což je moc. V pondělí se vrátíme zpátky na hřiště a budeme pracovat dál."

 

Kamil Švrdlík (hráč domácích):
"Z naší strany to bylo špatné. Když dáme 87 bodů a prohrajeme o 13, to asi nejde... V posledních zápasech nebráníme. Ze začátku sezony to vypadalo obranně dobře, ale v poslední době máme problémy. Už v Hradci Králové to byla přestřelka, v Levicích jsme dostali stovku, dneska jsme dostali stovku doma... Na 87 bodů doma nevyhrát, to je tragédie."

 

Petr Šafarčík (hráč domácích):
"Vůbec jsme neplnili to, co jsme měli. V útoku jsme sice dali 87 bodů, ale když doma dostanete 100... A ještě víc než polovinu od dvou hráčů, na které se tři dny připravujete. Jestli s takovou obranou budeme pokračovat, neporazíme nikoho. V druhé půli jsme sice dotahovali, ale neřekl bych, že to bylo tím, že jsme začali hrát líp, spíš to bylo proto, že soupeř začal dělat chyby. My musíme pracovat na všem."

 

Tomáš Vyoral (hráč domácích):
"Měli jsme dobrý začátek, ale oni se z toho nesesypali - taky proč, když po dvou minutách prohráváte 0:9, není potřeba věšet hlavy dolů. Začali na nás v obraně vyvíjet mnohem větší tlak a my jsme vypadli z některých našich rolí. Sice jsme měli výškovou převahu, ale nedokázali jsme jí využít, soupeř nás přeskákal jak na obranném, tak na útočném doskoku. V obraně je to furt stejná písnička: nebráníme. Když doma dostaneme 100 bodů od USK... Je to jenom o obraně. V útoku mi přijde, že občas, když někdo nedá body, promítne se to i v obranné činnosti, kde nejsme schopni ubránit hráče 1 na 1, doskočit... Už to trvá tři zápasy: v Hradci, v Levicích a teď. Je to o vůli, zatnout zuby a líp bránit. Soupeř nehrál žádné složité systémy, ale my jsme úplně snadno překonatelní ve hře 1 na 1, navíc si nepomůžeme. Do dalších zápasů to určitě musíme zlepšit, protože s tímhle bychom nějaké dobré výsledky neudělali."

 

Josh King (trenér hostů):
"Myslím, že pro fanoušky to byl velmi zábavný zápas. Všechny čtyři čtvrtiny jsme museli hrát naplno, protože Pardubice podaly velmi dobrý výkon. Klíčovým faktorem bylo to, že se nám dařilo na útočné polovině hřiště, dařila se nám střelba, ale také se nám dařilo držet domácí střelce na nižší aktivitě."

 

Kyle Mangas (hráč hostů):
"Za vítězství jsem moc rád, je pro nás důležité, i proto, že nám chybělo několik hráčů, například Marek Vyroubal. Co se mě týče, jsem teď poměrně unavený, protože to bylo fyzicky hodně náročné utkání. Děkuji svým spoluhráčům, kteří mi svými asistentemi dávali skvělé pozice k zakončení."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti