Upravit stránku
16. 04. 2019

Není čas na srandičky


Začátek play-off se rychle blíží. Beksa vstoupí do čtvrtfinálové série s Olomouckem v pátek 19. dubna. Jak se na start rozhodující fáze sezony těší pivot Kamil Švrdlík?

"To čekání je dlouhé," poukázal Jamal na devítidenní pauzu mezi koncem nadstavbové části a začátkem play-off. "Člověk samozřejmě přemýšlí nad tím, co přijde, ale ještě to není takové, že je to vyloženě za rohem. Nicméně všichni už cítíme, že se to blíží," popsal aktuální atmosféru v týmu muž, jenž v dlouhodobé části NBL zapisoval výborné průměry 12 bodů + 5,5 doskoku.

Co dále Kamil Švrdlík řekl několik desítek hodin před začátkem vrcholu sezony?

O čekání na začátek play-off:

"Zatím to není až takové, že bych o tom přemýšlel každou chvíli, že bych usínal a přemýšlel nad tím, co se bude tít. Samozřejmě občas přemýšlím, co by bylo dobré udělat, abychom vyhráli, jak by asi série mohla probíhat... Ale intenzivnější to bude až těsně před začátkem série."

O čtvrtfinálovém soupeři, kterým bude BK Olomoucko:

"Na konci nadstavby už bylo jasné, že nepůjdeme na žádného jednoduššího soupeře. Věděli jsme, že na nás vyjde jeden z trojice Olomoucko-Děčín-Opava. Soupeře jsme přijali tak, jak to je, spíš jsme byli zklamaní, že jsme si neuhráli výhodu domácího prostředí. Na druhou stranu, z posledních dvou let sami víme, že je těžké to obhajovat, a s tím do toho půjdeme: začínat venku není žádná hrozná nevýhoda."

O aktuální atmosféře v týmu:

"Rozhodně je v týmu lepší pohoda než na začátku března, kdy jsme spíš směřovali k předkolu, než k domácímu prostředí. Pak jsme odehráli několik dobrých zápasů, a i když ty poslední už nebyly až tak povedené, já doufám, že si to necháváme na play-off."

O klíčových faktorech v zápasech s Olomouckem:

"Mají dva klíčové hráče: Douglase a Palyzu. Někdy se nám je podařilo trošku přibrzdit, někdy ne. Víme, že oni dva si svoje body dají vždycky, klíčové je spíš to, aby se k nim nepřidávali ostatní hráči. Jednou to byl Franta Váňa, jindy Goga, nebo Michal Norwa.... Jak jsem říkal, Douglas s Palyzou mají velký nástřel, tým to na ně hraje, takže od nich body přijdou - samozřejmě jim to musíme co nejvíce znepříjemnit, aby neměli nějakou super úspěšnost. Je to hlavně o tom, aby neměl nějakou střeleckou explozi někdo jiný, protože když jsou v laufu tři čtyři hráči, to už se těžko zastavuje."

O našem vítězství v posledním vzájemném utkání v Prostějově:

"Tahle výhra nám samozřejmě přidala sebevědomí. Předtím jsme tam dvakrát prohráli a kdybychom tam prohráli i potřetí, mohli bychom mít v hlavách, že je těžké tam vyhrát. Nám se to ale povedlo, takže možná oni budou trošku nejistější, že nemají domácí prostředí jako jistotu. Domácí prostředí samo o sobě neznamená výhru."

O atmosféře a náboji na trénincích v týdnu před play-off:

"Každý si uvědomuje, co se blíží, že už nepůjde o další "běžný" ligový zápas. Tréninky jsou hodně svižné, mají velký náboj - čímž samozřejmě nechci říct, že předtím neměly, ale už to prostě odpovídá tomu, co se blíží. Půjde o rozhodující fázi sezony, takže už není čas na nějaké srandičky."

O volbě sloganu Je čas! Zařadit nadzvukovou rychlost:

"Už loni jsem v nějakém rozhovoru před play-off uváděl, že budeme běhat jako blázni, tak tentokrát jsem zařadil nadzvukovou rychlost, abychom byli ještě rychlejší (rozesmál se)."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti