Upravit stránku
04. 08. 2017

Nemůžu se dočkat, až začneme


Na odchod Jobiho Walla zareagovalo vedení pardubického klubu angažováním jiného amerického křídelníka, Scotta Martina.

Jobi Wall zanechal v pardubickém klubu výraznou stopu. V průběhu tří sezon vysázel do soupeřových košů na domácí a evropské scéně více než 300 tříbodových košů s dlouhodobou úspěšností těsně pod 40%!! Pověst výtečného střelce z dálky předchází i novou pardubickou akvizici, osmadvacetiletého Scotta Martina.

"Chtěli jsme kvalitního střelce zvenku, který roztáhne naši útočnou hru, a zároveň hráče s dobrým charakterem, který bude mít vysokou basketbalovou inteligenci," komentoval Scottův příchod generální manažer Martin Marek.

Celou tiskovou zprávu si můžete přečíst zde: Scott Martin do Beksy

Sám americký křídelník nedlouho před svým příletem do České republiky říká: "Chci dělat vše, co se po mně bude chtít a co pomůže týmu k vítězstvím v každém zápase."

Scotte, představ se nejprve ve stručnosti fanouškům Beksy jako hráč.
"Jsem křídlo, ale mohu hrát na více pozicích. Můžu hrát v dolním postavení i střílet z dálky, v obraně jsem schopen bránit hráče na více pozicích. Věřím, že tímhle bych mohl pomoci naší týmové obraně."

Prozraď, jak trávíš léto, jakou formou odpočinku a jakou formou tréninku?
"V létě rád relaxuji s rodinou a přáteli, snažím se s nimi trávit hodně času, protože během sezony je nevidím. Na novou sezonu se připravuji v posilovně i v tělocvičně, kde se snažím hodně pracovat zejména na těch oblastech mé hry, u nichž cítím, že se v nich potřebuji zlepšit."

Již brzy přiletíš do České republiky. S jakými pocity, s jakými očekáváními?
"V první řadě chci říci, že jsem nadšený, že budu působit v České republice. Co se týče mých očekávání, opravdu žádná nemám, protože v této části světa jsem nikdy nebyl. Znovu ale opakuji, že se do Česka moc těším a jsem nadšený, že budu moci poznat Českou republiku, vaši kulturu, poznat nové věci."

Víš něco o České republice, znáš nějakého českého hráče?
"Nejsem příliš seznámen s českým basketbalem a s českým prostředím, ale musím říci, že o to víc se těším na to, až zdejší prostředí poznám, až přijdu do haly a budu se moci i naučit něco nového. Jsem také zvědavý, jak můj styl basketbalu půjde využít v české lize."

Hovořil jsi s trenérem Sandersem. Mluvili jste o týmu, o tvé roli?
"Ano, vedli jsme spolu skvělé rozhovory.  Samozřejmě jsme mluvili i o mé roli, hovořili jsme například otom, že jako hráč z pozice 4 můžu hrát z vnějšího i z vnitřního prostoru."

Byl jsi v častém kontaktu nejen s koučem, ale i s generálním manažerem Martinem Markem. Jaký dojem jsi získal z těchto rozhovorů?
"Mluvit s koučem Sandersem a manažerem Markem pro mě bylo velice pozitivní. Z možnosti být součástí pardubického klubu a tohoto týmu jsem opravdu nadšený a věřím, že podobně to cítí i oni."

Co je tvou hlavní motivací pro první sezonu v BK Pardubice?
"Mojí hlavní motivací je vyhrávat zápasy. Chci dělat vše, co se po mně bude chtít a co pomůžetýmu dovést nás k výhře v každém utkání. Opravdu mám velkou radost, že budu moci hrát zaBK Pardubice, už se nemůžu dočkat, až začneme."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti