Upravit stránku
19. 01. 2023

Nemuseli jsme panikařit


Povedlo se! Pardubičtí basketbalisté dokázali na palubovce pražské Slavie ustát nepovedený začátek a z haly, kde už padly mj. Nymburk či Kolín, si odvezli suverénní vítězství 75:47.

Top-skórerem zápasu byl křídelník David Pekárek.

V úvodní pasáži, kdy jsme se střelecky trápili - proměnili jsme jedinou z prvních deseti střel z pole a po 9 odehraných minutách jsme měli na kontě pouhých 6 bodů - nás podržel 9 body, celkem jich zaznamenal 21, čímž o 1 bod vylepšil své dosavadní maximum v letošním ročníku Kooperativa NBL. "Klíčem k vítězství byla naše obrana," zdůraznil Peky po jedenácté výhře Beksy.

Klíč? Naše obrana, pochválil David Pekárek defenzívu Beksy

Peky, od začátku se hrál trochu specifický zápas, v čem především?
"Byla to taková útočná trápená na obou dvou stranách. V prvním poločase, možná bych řekl až do třetí čtvrtiny, to nebyl pěkný basket, ale postupem času jsme se odpoutali a nakonec to byl "suchý spíl" o 30 bodů. V první půli to tak ale rozhodně nevypadalo."

Jak se hraje z psychického hlediska, když to nepadá, tým začne střelbou 1/10, za 9 minut nastřádá pouhých 6 bodů...?
"Naštěstí to nepadalo ani jim (pousmál se), takže jsme na začátku nijak moc neprohrávali a od druhé čtvrtiny už jsme si udržovali nějaké mírné vedení. Nemuseli jsme nijak panikařit. Věřili jsme, že nám to tam začne padat, protože pozice jsme měli dobré. Ve druhém poločase se to potvrdilo a napadalo nám to tam víc."

V pasážích, kdy se nám útočně příliš nedařilo, jsi nás podržel právě ty svými body. Moderátor ve slávistické hale hlásil do éteru, že ses evidentně dobře vyspal. Měl pravdu?
"Jo, já jsem spal dobře. (usmál se) Spal jsem ještě chvíli po obědě, ale to dělám vždycky, před každým zápasem, tak nevím, proč to takhle vyšlo zrovna dneska. Každopádně jsem rád, že jsme vyhráli a teď máme před sebou šňůru domácích zápasů. Už se moc těšíme zase domů, před naše fanoušky."

Od začátku utkání na Slavii šla spousta věcí proti nám: scházeli nám klíčoví hráči, Petr Šafarčík měl již na konci první půle 4 osobní chyby, nedařila se střelba... Přesto jsme hráli naprosto kontrolovanou koncovku, díky čemu?
"Výborně jsme bránili. Domácí tým jsme ubránili na 47 bodů, což je úplně super. Myslím si, že jsme po celý zápas snad neměli žádný obranný výpadek, to byl klíč k našemu vítězství."

Slavia, coby nováček NBL, dokázala ve své hale skolit už několik favoritů, včetně Nymburku či naposledy Kolína. Vážíme si této výhry o to víc?
"Určitě ano. My jsme jeli do Prahy s tím, že to rozhodně nebude lehký zápas, zvlášť když nám chybí někteří hráči. Nechtěli jsme nic podcenit. Hráli jsme na 100% celých 40 minut a jsme moc rádi, že jsme si odvezli vítězství."

Nejbližší domácí utkání:

BK KVIS Pardubice vs. BK Opava | sobota 21. 1. v 17:30

BK KVIS Pardubice vs. Spišskí Rytieri | středa 25. 1. v 17:30

Vstupenky na všechny zápasy můžete zakoupit zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti