Upravit stránku
15. 12. 2022

Nejsme spokojeni


Neúspěch, který sice z pohledu tabulky nic podstatného neřešil, přesto samozřejmě mrzí. Dabrowa Gornicza připravila Bekse první porážku v Alpe Adria Cupu, neodvrátilo ji ani 21 bodů Davida Pekárka.

Jeden z objektivních důvodů domácího nezdaru? Absence klíčových mužů Petra Šafarčíka a Roberta Rikiće.

Jak vždy energický rozehrávač Peca, tak opěrný podkošový pilíř Rika nemohli nastoupit kvůli zdravotním problémům.

A oba dva velmi citelně scházeli. "Nehráli jsme v kompletní sestavě, spoustu minut dostali i mladší kluci, ale tady nemůžeme hledat výmluvu," rezolutně odmítl jakékoliv alibi křídelník David Pekárek. "Možná jsme si na hřišti tolik nerozuměli, ale my, starší hráči, jsme udělali stejně chyb jako mladší kluci. I já jsem udělal spoustu hrubek. To, že hráli víc minut mladší hráči, rozhodně nebyla příčina naší porážky," zdůraznil Peky.

Za prvotní příčinu označil nepovedený vstup do zápasu.

"Bohužel, do utkání jsme nevstoupili úplně šťastně, především na obranné polovině hřiště, což nás pak provázelo po celou dobu." Leccos napověděla hned úvodní pětiminutovka, jíž jsme prohráli 4:12. "Obrana nefungovala, ztráceli jsme i na doskoku, hořeli jsme ve hře 1 na 1," chrlil Peky nedostatky v naší hře. "Oni měli spoustu volných střel," poukázal na otevřené pozice, které Dabrowa Gornicza využívala zejména k přesným zásahům zpoza tříbodového oblouku, "a když už něco nedali, tak si to doskočili. V obraně to bylo tak nějak všechno dohromady špatně... S naším výkonem nemůžeme být spokojeni."

V prvním poločase jsme dostali 10 trojek a 45 bodů! To jsou čísla, s nimiž nelze (alespoň ne příliš často) na této úrovni vyhrávat. "Myslím si, že útok nebyl tak špatný, i když jsme nedali hodně otevřených střel. Znovu říkám, položila nás obrana, dostali jsme moc bodů," zopakoval top-skórer Beksy, autor 3 trojek (se 100% úspěšností!) a celkem 21 bodů.

Před pardubickými hráči je nyní týdenní herní pauza.

O víkendu nehrajeme, nejbližší - a poslední předvánoční - zápas je na programu ve středu 21. prosince.

"Teď hlavně musíme doléčit nějaká zranění a dát se dohromady, abychom byli pokud možno všichni ready na utkání s USK Praha," přeje si Peky lepší zdravotní stav týmu před předvánočním domácím duelem (vstupenky můžete zakoupit online zde). "Pro nás to bude strašně důležitý zápas. Musíme k němu přistoupit mnohem lépe, s větší energií. Doufám, že budeme kompletní a zvládneme ho. Nechceme a nesmíme si dovolit prohrát, kor na domácí palubovce," odhodlaně dodal David Pekárek.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti