Upravit stránku
17. 10. 2022

Nejsme na našem potenciálu


Propastný rozdíl v počtu doskočených míčů označili pardubičtí hráči Jan Štěrba a Mateo Čolak za příčinu sobotní těsné porážky s Nymburkem. Beksa ve své hale podlehla obhájcům mistrovského titulu 73:76.

Oba podkošoví hráči úvodem svého pozápasového hodnocení vyjádřili zklamání z těsné porážky.

"Zápas se mi nehodnotí úplně dobře. Celou dobu byl vyrovnaný, ale nakonec jsme prohráli," smutnil Mateo Čolak.

"Neodehráli jsme špatný zápas, ale prohráli jsme," navázal na Mateova slova jeho podkošový parťák Jan Štěrba.

Za příčinu porážky nezávisle na sobě označili nymburskou převahu v boji o odražené míče. "Řekl bych, že porážka jde jednoznačně na vrub velkého rozdílu v doskocích, jak obranných, tak útočných," označil Mateo Čolak klíčovou statistiku. S čímž Jan Štěrba naprosto souhlasil. "Mezi hlavními příčinami vidím doskok na obou koncích hřiště. Prohráli jsme ho o 16 míčů, což je prostě hodně," poukázal na propastný rozdíl v poměru 32 - 48! Problémy jsme měli hned od úvodního rozskoku, Nymburk uzmul pod naším košem během prvních 7 minut hry hned 5 míčů! "Začal zápas a my jsme jim bohužel nechávali hodně druhých i třetích šancí, což jim pomohlo," řekl dále Jan Štěrba.

Druhou činností, která se zcela zásadně podepsala pod konečný nepříznivý výsledek, byly trestné hody. Začali jsme výbornou bilancí 8/9, jenže ve zbytku utkání jsme trefili už jen 8 z 20 šestek! "Hrozně mě mrzí, že jsem neproměnil nějaké trestné hody," smutnil Mateo Čolak, jehož výsledná bilance zněla 3/8. "Musím na nich zapracovat. V mém případě určitě nešlo o techniku, ale o koncentraci, špatně jsem se v daný moment zkoncentroval."

Věřím, že těsná porážka s Nymburkem nás ještě víc vyburcuje a požene dál!

Mateo Čolak

Ve hře o překvapivé vítězství jsme se přesto udrželi až do konce.

Ještě v poslední minutě jsme byli o 1 bod vpředu, leč v úplné koncovce už skórovali výhradně hosté.

Aktuální ligová bilance Beksy tak zní 1/3. "Myslím si, že je hrozně důležité, abychom si z tohoto zápasu vzali to dobré, co se nám podařilo, a jinak už tuhle porážku musíme hodit za hlavu. Věřím, že nás nijak nezpoznamená, naopak, že nás ještě víc vyburcuje a požene dál. Nemůžeme teď být smutní, potřebujeme se dívat dopředu a vyhrávat další zápasy, které nás čekají," zdůraznil Mateo Čolak směrem k tomuto týdnu, v němž nás čekají dvě domácí střetnutí: nejprve v Alpe Adria Cupu s Oberwartem (středa 19. 10. od 17:30), poté v NBL s Kolínem (sobota 22. 10. od 18 hodin).

Vstupenky na oba zápasy můžete zakoupit zde.

Co je třeba do nejbližších utkání zlepšit, abychom se společně s fanoušky mohli radovat z dalších úspěchů? "Na všem se dá pracovat, ale po doskoku, o kterém už jsem mluvil, bych řekl především týmovou obranu. Musíme si víc pomáhat," míní Jan Štěrba. "Ještě rozhodně nejsme na našem úplném potenciálu. Věřím, že v dalších zápasech, které nás čekají, se budeme pořád posouvat k těm 100%," doufá sedmadvacetiletý křídelník.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti