Upravit stránku
30. 12. 2020

Nehrajeme s dostatečnou kvalitou


Ohlasy trenérů a hráčů po utkání 16. kola základní části Kooperativa NBL mezi týmy BK JIP Pardubice a BK Olomoucko (76:88).

Ohlasy po utkání

Ken Scalabroni (trenér domácích):
"Tohle nebyl způsob, jakým jsme chtěli zakončit letošní kalendářní rok. Olomoucko bylo o dost lepší a zaslouženě vyhrálo. Vždycky, kdy jsme skórovali, jeho hráči dokázali zareagovat a neustále se drželi ve vedení. Za ty roky, co trénuji, jsem se naučil, že když konzistentně vyhráváte, stane se z toho zvyk a to samé platí i opačně, v případě porážek. V průběhu celé sezony se potýkáme s tím, že neumíme udržet konstantní výkony, což se strašně projevuje na tom, jak hrajeme. V několika posledních zápasech vždycky doháníme soupeřův náskok, což nám bere moc energie. Pořád nehrajeme s dostatečnou kvalitou a sebedůvěrou, abychom tyto zápasy zvládli otočit. Pro všechny je to složité období: pro hráče, pro fanoušky, pro sponzory. Je jasné, že takhle se nechceme prezentovat. Nemůžu říct, že by se hráči nesnažili, ale nejdůležitější jsou výsledky a ty nemáme. Nedá se nic dělat, sezona nekončí a my se s tím musíme nějak vypořádat, najít cestu, jak to změnit. Musíme znovu jít, trénovat a snažit se zlepšit."

 

Prokop Slanina (hráč domácích):
"Dostali jsme zase 88 bodů, což je hrozně moc. Vstup do utkání byl takový, že jsme moc chtěli, ale nemohli jsme se vůbec trefit. Olomoucko si vypracovalo náskok, který jsme se snažili celou dobu stáhnout, což samozřejmě stojí hrozně moc sil. Udělali jsme hrozně moc chyb v obraně, z čehož pramenily střely pro střelce Olomoucka, kteří je proměňovali. Nestíhali jsme dobíhat. Pro nás je to další prohra. Musíme se zvednout, snad příští rok budeme lepší."

 

Josef Potoček (hráč domácích):
"Bohužel jsme prohráli, takže je to špatné. Z naší strany bylo všechno špatně. Sice jsme bojovali, ale nedali jsme skoro nic, nedoskočili jsme nic... Soupeř nás za všechno trestal."

 

Tomáš Tkadlec (hráč domácích):
"Zase se nám nepovedl start do zápasu, první čtvrtina byla špatná. V posledních zápasech začínáme hrát až od druhé čtvrtiny a to nás strašně sráží dolů. Potřebujeme začít hned od začátku, od první minuty, pak se to podle mě zlomí a začneme vyhrávat."

 

Predrag Benáček (trenér hostů):
"Zápas se hodnotí těžko. My jsme ve stavu, kdy máme málo hráčů, hráli jsme bez rozehrávače Kouřila, museli jsme střídat jenom dva pivoty. Myslím si, že kluci vyhráli svojí bojovností, dobrou obranou a vírou, že můžeme Pardubice porazit, že můžeme vyhrát, i přes naši sérii porážek. Každým zápasem se zlepšujeme a kluci ukazují, že jsou opravdu hráči. Smekám klobouk před našimi hráči za to, jak bojovný výkon předvedli, gratuluji jim."

 

David Pekárek (hráč hostů):
"My jsme samozřejmě moc rádi, že jsme to konečně prolomili, těch proher už bylo strašně moc, i psychicky se to na nás hodně podepisovalo. Měli jsme hodně zápasů, které byly vyrovnané, ale nedokázali jsme je dotáhnout k výhře. Dneska se nám to konečně podařilo, takže samozřejmě spokojenost. Myslím si, že všichni, co jsme dneska nastoupili, jsme na hřišti nechali všechno. Odehráli jsme dobrý zápas a proto jsme vyhráli."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti