Upravit stránku
04. 06. 2020

Nedostal jsem se do tempa


Věřil si, měl velké odhodlání, leč nestačilo to. Kamil Švrdlík, jediný zástupce Beksy ve finálovém turnaji Kooperativa NBL 1 on 1 Challenge, vypadl ve čtvrtfinále s ostravským Radkem Pumprlou.

Mezi nejlepší osmičkou, která si v hale USK Praha zahrála o celkový triumf (a prémii 100 tisíc Kč), patřil k favoritům.

V turnaji, hraném do 9 dosažených bodů, přičemž dvojka byla za 1 a trojka za 2 body (časový limit na jeden zápas činil 6 minut čistého času), se bohužel udržel jen krátce. Jeho čtvrtfinálový soupeř trefil první tři střely z dálky - dvakrát za jeden a jednou za dva body - a velmi rychle vedl 4:0. Kamil sice záhy kontroval úspěšnou dvoubodovou střelou, jenže Radek Pumprla nepolevoval a dál proměňoval jak dlouhé dvojky, tak se nemýlil zpoza oblouku. "Samozřejmě se mi to hodnotí hůř, po takovém výsledku, ale musím prostě uznat, že mu to vyšlo," smířlivě pokrčil rameny Kamil Švrdlík.

"Já jsem věděl, že Radek je schopný se trefit z dálky, ale až takhle jsem to nečekal... Můžu mu akorát pogratulovat ke konečnému třetímu místu." Stejně jako v základním kole a v regionálním finále chtěl pivot Beksy uplatnit svou fyzickou převahu pod košem, k čemuž ovšem prakticky nedostal příležitost.

"Víceméně jsem se k ničemu nedostal," přitakal. "Když trefil první tři střely, říkal jsem si: V klidu, i v předchozích kolech jsem měl v prvních zápasech pomalejší rozjezdy. Jenže Radek trefoval i dál a na to jsem potřeboval nějak zareagovat, což jsem už ale nestačil," hořce se pousmál.

Kromě výše zmíněné dvojky už stihl jen jeden nájezd, zakončený efektní smečí.

Konečný výsledek z Kamilova pohledu zněl 3 - 9. "Radek si udržel úspěšnost střelby až do konce, zatímco já jsem se do žádného tempa vlastně ani nedostal... Myslím, že i kdybych měl stoprocentní střelbu, tak by to asi nestačilo."

Kamil Švrdlík patří mezi soutěživé typy. "Když už jsem se dostal takhle daleko, doufal jsem v lepší výsledek, i jsem si věřil," přikývl 205 cm vysoký podkošový hráč. "Je ale pravda, že tohle je hodně nevyzpytatelná soutěž. Hodně větších favoritů, kteří byli tipovaní na výhru, selhalo už v předchozích kolech. Já jsem věřil, že mi to vyjde, že to mojí hrou, kterou jsem se dostal až do finálového turnaje, zase urvu a dokážu se dostat třeba až do finále, což se mi bohužel nepovedlo."

Navzdory neúspěšnému finiši je Kamil rád, že si nynější nestandardní týdny po předčasně ukončené sezoně mohl zpestřit novými soutěžemi: zúčastnil se jak Kooperativa NBL shoot-outu, tak Kooperativa NBL 1 on 1 Challenge, tedy boje muže proti muži. "Jsem rád, že se něco dělo, rád jsem si zahrál. Mrzí mě, že to nedopadlo tak, jak jsem si přál: nejenom kvůli nějaké prémii, já jsem to chtěl vyhrát jenom tak. Mrzí mě to kvůli lidem, kteří mi drželi palce, i kvůli sobě samému. Chtěl jsem to dotáhnout dál, ale celkově jsem rád, že jsem si tím prošel a mohl znovu zažít zápasové emoce," dodal Kamil Švrdlík.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti