Upravit stránku
29. 11. 2020

Nechali jsme na hřišti všechno


Velmi dobrý zápas má za sebou jednadvacetiletý rozehrávač Tomáš Tkadlec. Na turnaji v polské Varšavě odehrál proti domácí Legii 22,5 minuty a nasázel 13 bodů.

Beksa odcestovala na mezinárodní turnaj do Polska ve značně obměněné sestavě.

Trenérům scházela šestice stěžejních hráčů, včetně opěrných pilířů Tomáše Vyorala či Kamila Švrdlíka.

Herní příležitost tak dostalo hned osm nadějných basketbalistů, zařazených do projektu Golden Talents. "Myslím si, že my všichni mladí hráči jsme využili šanci, kterou jsme dostali. Přijeli jsme v neúplné sestavě, ale každý, kdo hrál, nechal na hřišti všechno. Věřím, že jsme odvedli skvělý výkon," uvedl rozehrávač Tomáš Tkadlec.

Varšava vedla prakticky celé utkání (38 minut, my pouze 1 minutu), nejvíce o 22 bodů (na konci třetí čtvrtiny 70:48).

Čím nám domácí basketbalisté dělali největší problémy? "Oproti nám byli mnohem fyzičtější," neváhal s odpovědí chrudimský rodák. "My jsme přijeli v hodně mladé sestavě. Bylo vidět, že měli fyzickou převahu, což se projevilo především na doskoku (Legia ovládla souboj o odražené míče 37 - 26, pozn. aut.), přesto si myslím, že naší dravostí a obranou jejich guardů jsme předvedli skvělý výkon. Na konci jsme stahovali, a i když jsme prohráli, konečný výsledek je super."

Stahovali jsme opravdu mocně, pasáž od 31. do 39. minuty jsme vyhráli o 17 bodů!!!

Hrálo-li by se alespoň o minutu déle, mohli jsme dokonce reálně zabojovat o vítězství.

"Sice jsme prohrávali o víc než 20 bodů, ale nikdo jsme se z toho tak zvaně nepo...," pousmál se Tkadli, autor tří úspěšných trojek. "Celý zápas jsme hráli s chladnou hlavou. Důležité bylo, že jsme to ani za nepříznivého stavu nevzdali. To byl klíč k tomu, že jsme s druhým týmem polské ligy dokázali hrát s takhle mladou sestavou vesměs vyrovnaný zápas."

Sám Tomáš Tkadlec patřil mezi kvarteto dvouciferných pardubických střelců.

Více bodů než on nastřádal pouze zápasový top-skórer T. J. Dunans (32), shodný počet 13 bodů zapsal ještě Michal Svoboda, taktéž autor tří přesných zásahů zpoza tříbodového oblouku. "Cítil jsem se dobře od první sekundy, co jsem vstoupil na hřiště. Moc si vážím důvěry, které jsem dostal od trenérů. Nabudilo mě už to, že jsem byl v základní sestavě, díky tomu se mi hrálo dobře od úplného začátku," doplnil člen tréninkové skupiny Golden Talents.

V neděli se Beksa utká s Ostravou, zápas začne ve 14:30.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti