Upravit stránku
30. 03. 2024

Nečekaný direkt


Beksa zapsala již čtvrtou prohru v řadě. Za velmi dobře, s energií a s jasným herním plánem hrajícím USK Praha jsme zaostávali téměř celé utkání a nakonec jsme podlehli rozdílem 13 bodů.

13. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK KVIS Pardubice vs. USK Praha 70:83
(15:21, 21:17, 19:25, 15:20)

Utkání, do něhož jsme nastoupili bez zraněného tria Tomáš Vyoral-Michal Svojanovský-Tyere Marshall, mělo velmi překvapivý průběh. Vedli jsme jen v úvodních 5 minutách, nejvíce o 4 body, v celém dalším průběhu už jsme se dívali nažhavenému soupeři na záda. V polovině závěrečné čtvrtiny jsme sice snížili dvoucifernou ztrátu na hratelných 6 bodů, jenže pak přišla trojková šou Marka Vyroubala, jenž třemi rychlými zásahy zpoza oblouku (čtvrtý proměnil zápasový top-skórer Patrick Samoura) definitivně nasměroval svůj tým k velmi překvapivému triumfu.

Průběh utkání

Na začátku 5. minuty Kamil Švrdlík upravil průběžný stav na 11:7, ovšem poté jsme více než 3,5 minuty neskórovali, hosté zapsali v tomto úseku 8 bodů v řadě a do 11. minuty natáhli svou šňůru až na 4:16. V první čtvrtině jsme proměnili pouze 4 z 13 střel z pole a v kontaktu jsme se drželi jen díky výborné střelbě trestných hodů (7/8).

Naši ofenzívu pozvedl energický Petr Šafarčík, s jehož agresivními nájezdy do koše si soupeřova obrana vůbec nevěděla rady. Svým třetím úspěšným zakončením v rychlém sledu srovnal na konci 16. minuty na 29:29, leč minutu před přestávkou Patrick Samoura vrátil svému týmu mírný náskok (stav 31:36) - Samourův podpis nesla v té chvíli rovná polovina bodů USK (18 bodů při střelbě z pole 6/7 a trestných hodech 5/6!!!).

I zkraje druhého poločasu jsme dlouho marně dobývali obranu Pražanů. Na první koš ve třetí čtvrtině jsme čekali až do 24. minuty, to už hosté vedli o 8 bodů (stav 36:44). A když se ve 26. minutě Matěj Šafařík předvedl tříbodovou akcí, propadli jsme se dokonce do dvouciferné ztráty (42:54). O chvíli později trenér Vanja Miljković opustil lavičku kvůli diskvalifikující chybě a podruhé během několika týdnů musel zápas dokoučovat asistent Karolis Abramavičius.

To už za krajně nepříznivého stavu 45:59...

Rychlých 5 bodů Kamila Švrdlíka nám dodalo energii (též fanouškům v hale) a ve 35. minutě nás Josef Potoček třemi úspěšnými trestnými hody přitáhl na rozdíl 6 bodů (stav 66:72). Dotáhnout velký obrat už se nám však nepodařilo, neboť USK si pojistil vítězství čtyřmi přesnými tříbodovými střelami během necelých 3 minut, po nichž odskočil na nedostižnýc h66:81. 

Kompletní zápasové statistiky najdete na portálu NBL.cz.

Pozápasové ohlasy

Karolis Abramavičius (asistent trenéra domácích):

"Po dnešním utkání mám dvě hlavní myšlenky. První je ta, že přestože jsem viděl naše hráče bojovat, a ve druhém poločase ještě víc než v tom prvním, tak hráči USK zkrátka bojovali víc. Byli energičtější, dravější, fyzičtější, v čemž jsme se jim nedokázali vyrovnat. Hosté si také hodně pomohli útočnými doskoky, z druhých šancí skórovali spoustu bodů, což byl jeden z dalších rozhodujících faktorů. Mou druhou myšlenkou je, že nerozumím tomu, proč rozhodčí udělili trenérovi Miljkovićovi rovnou diskvalifikující chybu. Nemůžeme se na to vymlouvat, musíme hrát lépe, ale i rozhodčí by se měli podívat na dnešní utkání a zamyslet se nad tím, proč hlavní trenér nedostal technickou chybu, ale rovnou diskvalifikující."

Matěj Burda (hráč domácích):

"Těžko se mi to hodnotí. Dali jsme doma 70 bodů a dostali 83... Tahle prohra nás hodně mrzí. Ještě bojujeme o 5. místo a chceme jít do play-off s vítězným pocitem, což se nám bohužel furt nevede. Máme ještě jeden zápas, abychom to napravili - sice proti Nymburku, ale nebudeme věšet hlavy. O naší porážce rozhodlo to, že jsme v prvním poločase nezastavili rychlý protiútok soupeře a nepohlídali jsme si obranný doskok, to byly, myslím, dva hlavní aspekty. Ve druhém poločase už se to tak nějak hrnulo. Musíme na tenhle zápas zapomenout a jít dál."

Jan Pospíšil (asistent trenéra hostů):

"Pro nás skončila jedna velmi dlouhá černá série, nevyhráli jsme přes 40 dní, takže jsme určitě rádi za vítězství. V Pardubicích se nikdy nehraje snadno. Je potřeba říct, že domácí hráli velmi dobře. Dávám jim pochvalu, v situaci, ve které byli, měli k dispozici jen 9 hráčů, trenéři to velmi dobře zvládli. My jsme už poslední dvě kola hráli mnohem líp, ale dneska jsme konečně byli konzistentní 40 minut. Díky tomu, že jsme dali venku 83 bodů, tak jsme vyhráli."

Patrick Samoura (hráč hostů):

"Úžasný zápas! Vyhráli jsme po 43 dnech, což nám říkal i trenér, takže je to úžasný pocit. Hráli jsme týmově, disciplinovaně, měli jsme energii, což nám zařídilo vítězství. V poslední čtvrtině jsme měli nějaké volné pozice a ty jsme proměnili. Domácí si mysleli, že Vyrec (Marek Vyroubal) neumí střílet, ale Vyrec dává, což ukázal, takže nechápu, co lidi dělají... Prostě to byly volné pozice, vzali jsme je a dali jsme to."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti