05. 02. 2016

Nastartujeme novou vítěznou sérii?

Na čísle 4 se zastavila vítězná šňůra pardubických basketbalistů v Kooperativa NBL. V sobotním duelu s Brnem bude Beksa usilovat o nastartování nové úspěšné série.

30. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (17/11) vs. mmcité Brno (6/20)
sobota 6. 2. v 17 hodin, SH Dašická

Po jednozápasovém trestu, který si "odseděli" ve středečním 29. kole, se znovu vrátí na palubovku Lukáš Kotas s Radkem Nečasem. „V širší rotaci budeme hrát o to rychleji,“ ví trenér Tomáš Bartošek, že opětovná přítomnost dvou důležitých mužů v sestavě dává trenérům nejen možnost zapojit do hry vyšší počet hráčů, ale i větší herní variabilitu.

Ani v Kolíně jsme navzdory hodně okleštěné sestavě neodehráli špatné utkání. Dvě a půl čtvrtiny jsme dominovali, v průběhu třetí části hry jsme odskočili dokonce do 16bodového trháku, nicméně Geosan díky nevídané trojkové smršťi - ve druhém poločase proměnil 11 trojek!! - ukončili naši vítěznou šňůru. "Přesto byl náš výkon vcelku pozitivní," přikývl Bartošek. "Vyzvedl bych například naši maximální aktivitu na doskoku, kterou je třeba si přenést i do dalších zápasů."

V tom nejbližším Beksa vyzve poslední tým aktuální tabulky Kooperativa NBL, který si však v minulém kole vyšlápl na ústeckou Slunetu, jíž doslova rozebral 87:60! Brno uspělo zejména díky výraznému ofenzivnímu příspěvku produktivní křídelní dvojice Paul Egwuonwu (21 bodů)-Roman Zachrla (17 bodů, trojky 3/3).

Nejlepšími střelci mmcité jsou americké posily, rozehrávač Anthony Jones s průměrem 13,1 bodu na zápas (od poloviny ledna však kvůli zranění nehrál) a zmíněný Egwuonwu (11,4 bodu). Do základní osy patří i zkušení čeští snajpři Roman Zachrla (11 bodů, úspěšnost tříbodové střelby 38% - 41/108), Jaroslav Prášil (9,2 bodu, trojky 43,9% - 25/57) a Michal Křemen (8,6 bodu, trojky 41,9% - 18/43). Posledně jmenovaný bývalý český reprezentant přišel do Brna v polovině prosince a po adaptačních pěti zápasech, v nichž střádal 3,4 bodu (trojky 2/13) se dostal do herní pohody: v dalších šesti utkáních už přispíval průměrně 13 body (trojky 16/30)!

Důležitým momentem byl i návrat dlouhodobě zraněného ústředního rozehrávače Michala Šotnara v polovině prosince. "Vedení navíc nedávno přivedlo dalšího rozehrávače Charlese Jordana, a když k tomu přičteme, že zkušený Michal Křemen už se plně zabudoval do týmu, je jasné, že Brno už není vyložený outsider," podotýká Tomáš Bartošek

"Dá se očekávat, že Brno po jednoznačné výhře nad Ústím přijede do Pardubic nabuzené, hráči jistě budou plni odhodlání zlomit dlouhou sérii porážek na venkovních hřištích," připomněl pardubický trenér, že basketbalisté mmcité stále čekají na premiérové vítězství ze soupeřovy palubovky - všech 6 dosavadních výher zapsali ve své hale! "My musíme být maximálně agresivní na obranné polovině, vyvíjet na soupeře velký tlak a hrát co nejrychleji dopředu, jak se nám to dařilo v předchozím domácím utkání proti Svitavám.“