Upravit stránku
19. 11. 2020

"Náš výkon nebyl ideální"


Poprvé v nejvyšší soutěži se v derby mezi Hradcem Králové a Beksou radovali z vítězství Královští sokoli. Ve středu večer nás přetlačili o dva body 75:73.

Pro pardubický tým se utkání vyvíjelo příznivě jen v první čtvrtině, v jejímž závěru platil průběžný stav 12:19.

"Myslím si, že ze začátku se hrálo rychleji, což bylo pro Hradec nevýhodné," podotkl Kamil Švrdlík. Pardubický kapitán trefil hřebíček na hlavičku. Několikrát se nám podařilo skórovat v přechodové fázi, kdy jsme úspěšně atakovali nezformovanou královéhradeckou obranu. "Měli jsme to vydržet déle," litoval reprezentační pivot, že postupem času se hra zpomalila, což hrálo do not domácím basketbalistům. "Spadlo to do způsobu hry, kdy se hodně hrálo 5 na 5, což jim vyhovovalo daleko víc," souhlasně přikývl.

Hrála roli užší rotace Beksy?

Přece jen, stěžejní hráči odehráli velkou porci minut v pondělí v Opavě i o dva dny později v Hradci Králové.

"Chtěli jsme víc běhat, ale v té užší rotaci je těžké udržet takové tempo celých 40 minut," přemítal Kamil Švrdlík, jenž byl nejvytíženějším mužem zápasu: bez 45 sekund odehrál celých 40 minut (v Opavě 36,5 minuty)! Pro zajímavost: T. J. Dunans strávil na palubovce bezmála 39 minut (v Opavě 37,5 minuty), Tomáš Vyoral více než 37 (v Opavě rovněž 37). Nejvytíženější muž Královských sokolů, rozehrávač Peda Stamenkovič, zvládl 33,5 minuty. "Je to těžké, ale i tak jsme to měli trošku víc rozběhat. Když se nám to podařilo, hned se to projevilo."

Kapitán měl na mysli pasáž mezi 32. a 35. minutou, kdy jsme nasázeli rychlých 15 bodů a otočili nepříznivý stav 63:50 na 64:65! "Stáhli jsme to, ale stálo nás to spoustu sil a bohužel jsme o těsné vedení zase přišli," konstatoval Kamil krátce po utkání. V polovině čtvrté čtvrtiny bylo momentum jednoznačně na naší straně. Proč se nám toho nepodařilo využít? "Když stahujete takovou ztrátu a soupeř tak dlouho neskóruje, v nějaké chvíli se už prostě trefí. Podle mě bylo špatně, že jsme vůbec byli v tak velké jámě: dohánět 14 bodů v poslední čtvrtině je fakt hodně..."

Hradec poté nastřílel 6 bodů za sebou a opakovaně odskočil do pětibodového vedení (70:65, 72:67 a ve 40. minutě 74:69).

"Nakonec jsme se v koncovce ještě jednou vrátili: už to bylo o 5 bodů, a přesto jsme ještě měli střelu na vítězství," okomentoval Kamil Švrdlíl dramatickou závěrečnou půlminutku. V ní nás Tomáš Vyoral čtyřmi velice rychlými body přitáhl do nejtěsnějšího kontaktu, načež po taktickém faulu domácí Ondřej Peterka proměnil jen jeden trestný hod - 10 sekund před koncem jsme byli pozadu o 2 body, měli jsme míč i dostatek času na vyrovnání či potenciálně vítěznou trojku.

T. J. Dunans se rozhodl pro tříbodový pokus, míč však obroučkou nepropadl, což znamenalo naši první porážku ve vzájemných zápasech s Hradcem Králové od jeho postupu do Kooperativa NBL. "Samozřejmě nás to mrzí, ale náš výkon nebyl úplně ideální, abychom si mohli říct, že jsme si zasloužili vyhrát," uznal kapitán Beksy. "Mohli jsme tenhle zápas ubojovat, možná mít v závěru trošku víc štěstí, ale to jsme neměli. Za celkový průběh zápasu si Hradec asi výhru zasloužil víc."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti