Upravit stránku
15. 05. 2017

Naposledy ven


Posledním venkovním utkáním v letošní sezoně pardubičtí basketbalisté rozehrají krátkou sérii o 3. místo, v níž budou bojovat o bronzové medaile s Opavou.

PLAY-OFF, O 3. MÍSTO:

BK Opava vs. BK JIP Pardubice
úterý 16. 5. v 18 hodin

Souboj o 3. místo bývá většinou vnímán jako souboj zklamaných semifinalistů.

Tím výrazněji zklamaným je bezesporu Beksa, která vstupovala do play-off z 2. místa, ovšem v semifinálové sérii podlehla Děčínu poměrem 1 - 4 na zápasy. "Po semifinálové sérii s Děčínem bylo na všech znatelné velké zklamání, že se nám nepodařilo postoupit do finále," podotkl trenér Tomáš Bartošek. "Už je to ale za námi, musíme se dívat dopředu," dodal vzápětí.

Spolu s Levellem Sandersem se po semifinálovém nezdaru snažili pozitivně působit na psychiku svých hráčů. "Hodně jsme mluvili o tom, že už nemá cenu se zabývat tím, co se stalo v semifinále a proč se to stalo, protože už to nejde změnit," řekl dále Bartošek. "My se zkrátka musíme soustředit pouze na to, co bude, a to je série s Opavou o bronzové medaile."

Slezané vstupovali do play-off z 5. příčky, ovšem ve čtvrtfinále vyřadili USK Praha 4 - 2 na zápasy. V semifinále podlehli Nymburku 1 - 4, když v úvodních dvou zápasech podlehli drtivým rozdílem o 36, resp. o 66 bodů, ovšem v domácí hale nejprve senzačně ovládli Zápas 3 (80:76) a v Utkání 4 drželi ještě 7 minut před koncem remízový stav!

"Opava se dlouhodobě prezentuje stejným stylem basketbalu. Její hráči jsou dlouho pospolu, jsou sehraní, jejich velkou zbraní je tříbodová střelba: mívají hodně pokusů i vysokou úspěšnost. V semifinálové sérii s Nymburkem byli také hodně aktivní na útočném doskoku a snažili se o co nejjednodušší koše z protiútoků, na to si také musíme dát pozor," charakterizuje Bartošek posledního soupeře Beksy v letošní sezoně.

Opavští nakonec podlehli Nymburku ve čtvrtém duelu 66:79 a na jeho palubovce v závěrečném utkání série 54:90, ovšem tento fakt, stejně jako skutečnost, že všechna čtyři vzájemná střetnutí v dlouhodobé části vyzněla ve prospěch pardubického týmu, nelze brát v potaz.

"Čeká nás velmi kvalitní soupeř. Jeho lídrem je rozehrávač Jakub Šiřina, ovšem hra opavského týmu rozhodně není jenom o něm, velmi dobré výkony odvádí Radovan Kouřil i další hráči," doplnil Tomáš Bartošek.

Série o 3. místo se hraje pouze na dvě utkání, přičemž v případě nerozhodného stavu 1 - 1 na zápasy rozhodne o držiteli bronzových medailí lepší poměr skóre z obou utkání. Druhý duel se bude hrát v pardubické Sportovní hale Dašická v pondělí 22. května od 18 hodin (vstupenky si můžete zakoupit již nyní zde).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti