08. 10. 2020

Nakopl nás Heřmi

Velký obrat předvedla Beksa v závěrečné čtvrtině středečního večerního utkání v Brně: z desetibodové propasti vyšplhala až k osmibodové výhře!

V první čtvrtině rychlé vedení o 7 bodů, na konci třetí naopak dvouciferná ztráta.

"Vůbec to nebyl jednoduchý zápas," zdůraznil pivot Prokop Slanina, jeden ze strůjců cenného vítězství.

Rozhodná pasáž přišla v první polovině závěrečné části hry. Už přelom posledních dvou čtvrtin jsme ovládli 2:11, načež jsme do 38. minuty natáhli naši šňůru na 4:21!!! "Klíč bych viděl v naší obraně. Brno jsme přitlačili, hráli jsme mnohem agresivněji a víc se nám dařilo i v útoku. Dokázali jsme zastavit domácí hráče v útoku a nám se pak líp chodilo dopředu," okomentoval Proky zásadní faktory, díky nimž jsme dokráčeli pro třetí venkovní vítězství v letošní sezoně. "Měli jsme dobrou sekvenci, kdy jsme dokázali jít přes soupeře, a to rozhodlo."

Na konci třetí čtvrtiny jsme však byli dole.

Brňané i díky třem úspěšným tříbodovým pokusům navýšili svůj náskok na 61:51…

"Všechny nás stálo hodně sil, abychom se za stavu -10 udrželi ve hře," podotkl pardubický pivot.

Vyzvedl by nějaký zásadní moment, který fungoval jako “nakopávač”? "Třeba Heřmiho trojka, ta nás nakopla," upozornil na tříbodový zásah Petra Heřmana, po němž jsme otočili na 65:68 - a od té chvíle už se nám domácí dívali na záda. "Tím, že tady minulý rok hrál, jsme pro něj všichni byli rádi, že se takhle ukázal. Odehrál opravdu skvělý zápas," pochválil Heřmiho, jenž se v poslední čtvrtině blýskl dvěma tříbodovými akcemi. Nejprve po vlastním útočném doskoku nekompromisně smečoval a po Bálintově faulu proměnil i bonusový trestný hod, o chvíli později trefil již zmíněnou trojku.

Velké utkání však odehrál i Prokop Slanina. Zejména v první půli zářil Michal Svoboda, jenž do přestávky nastřádal 15 ze svých čtyřiadvaceti bodů (dalších 6 pak přidal díky dvěma trojkám v poslední minutě), Tomáš Vyoral zase vtěsnal 9 ze svých patnácti bodů do závěrečné sedmiminutovky. Prokop Slanina proměnil 6 z osmi střel z pole, 2 trestné hody a posunul své letošní maximum na 14 bodů (+6 doskoků, 2 asistence a 2 bloky, koeficient užitečnosti 24). "Kluci dobře najížděli, nebáli se mi to vyhodit a já jsem toho v některých situacích dokázali využít. Dík patří spoluhráčům," řekl skromně Proky.