Upravit stránku
01. 12. 2017

Nakonec jsme chytili pohodu


Utkání 10. kola Kooperativa NBL mezi týmy BK JIP Pardubice a mmcité+ Brno (94:68) hodnotili trenéři Levell Sanders a Dejan Jakara a hráči Josef Potoček a Jan Tomanec.

Echo tiskové konference

Levell Sanders (trenér BK JIP Pardubice):
"Byl to přesně ten typ zápasu, kdy hrajete proti týmu, který nemá co ztratit. Přijede bez svého ústředního hráče a ostatní hráči jsou velice hladoví. Chtěli jsme hrát rychle dopředu, rychle posouvat balón, což se nám ovšem ne vždy dařilo. V obraně jsme měli problém s řešením kombinace pick-and-roll, o čemž jsme o přestávce mluvili a ve druhém poločase už se naše obrana zlepšila. Hosté ale trochu zpomalili naše tempo zónovou obranou. Neustále jsem opakoval hráčům, že musíme střílet, protože jsme zůstávali volní, a také chodit na útočné doskoky, což jsme plnili a dovedli jsme utkání k vítězství."

Josef Potoček (hráč BK JIP Pardubice):
"Měli jsme dobrý začátek, kdy se nám dařilo hrát rychle a skórovat snadné body. Ve druhém poločase hosté začali hrát zónu, která nás vyvedla z míry, nemohli jsme se do ní trefit, ale nakonec jsme chytli pohodu a je to vidět i na výsledku: bylo to o 7 a na konci je to skoro o 30... V poslední čtvrtině nám to začalo padat z dálky a dopadlo to dobře."

Dejan Jakara (trenér mmcité+ Brno):
"Gratuluji domácím k vítězství. Připravovali jsme se na jejich rychlou hru dopředu, ale bohužel, nedokázali jsme je zastavit, navíc domácí dali spoustu bodů i po našich ztrátách. Ve druhém poločase jsme zkusili Pardubice překvapit zónovou obranou, což se nám ze začátku podařilo, ale každý dobrý tým se na ni dokáza adaptovat, což domácí dokázali a dovedli zápas k vítězství."

Jan Tomanec (hráč mmcité+ Brno):
"Máme velký problém v tom, že nezachytíme nástup soupeře, už to trvá iks kol. V dalším průběhu zápasu se sice dotáhneme, ale stojí nás to strašně moc sil a soupeři nám pak zase utečou. Musíme zapracovat na vstupech do zápasů - to, co jsme předváděli třeba ve 3. čtvrtině, je způsob hry, jak musíme začít, ne abychom tak hráli až za stavu minus 30. Pardubice ukázaly, že jsou špička ligy, my jsme jim při našich zraněních nemohli moc konkurovat."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti