Upravit stránku
13. 02. 2017

Nadstavbu rozehrajeme v Kolíně


Nezvykle dlouhá zápasová přestávka je u konce, pardubičtí basketbalisté vstoupí úterním duelem v Kolíně do nadstavbové části Kooperativa NBL.

2. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

BC Geosan Kolín (11/12) vs. BK JIP Pardubice (18/4)
úterý 14. 2. v 17:45

Poslední utkání Beksa odehrála 4. února v Opavě, od té doby pauzírovala, neboť úvodní duel nadstavby s USK Praha byl odložen. "Dá se říci, že nám pauza přišla vhod, protože jsme měli dostatečný prostor zregenerovat. V trénincích jsme se zaměřili na určité výseky naší hry, například na zjednodušení rychlého protiútoku," uvedl pardubický trenér Tomáš Bartošek.

Hráči už jsou podle jeho slov nažhaveni na nejbližší zápas. "Například nedělní trénink byl velmi bojovný a vyhecovaný, byly vidět emoce," pousmál se Bartošek. "Jednalo se o herní trénink, ale soutěžní formou, kdy hráči plnili různé úkoly. Myslím si, že tréninky měly dobrou úroveň a už jsme všichni natěšeni na zápas v Kolíně."

JIP obsadil po základní části 2. místo, přičemž Geosan v obou vzájemných ligových duelech přehrál (o 13 a o 16 bodů), navíc v kolínské hale uspěl i v Českém poháru, tudíž v letošní sezoně půjde již o čtvrté vzájemné měření sil. "Kolín je specifický tým, hraje rozličně doma a venku. Doma hraje hodně bojovně, má velkou podporu diváků," říká Bartošek na soupeřovu adresu.

Geosan zakončil základní část na 6. místě s vyrovnanou bilancí 11/11, v úvodním kole nadstavby prohrál na nymburské palubovce 57:90 (nejvíce bodů: Kerr 14, Machač 9...).

Jeho ofenzivními lídry jsou na perimetru Bojan Bakič (průměr 15,5 bodu) a podkošová trojice Lee Skinner (14,8 bodu + 6,5 doskoku)-David Machač (13,1 bodu)-Garret Kerr (13 bodů + 9,9 doskoku): tato čtveřice dohromady třádá 56,4 bodu na zápas, uvedené podkošové trio se navíc stará o více než 7 útočných doskoků!

"Hlavně na dvojici Kerr a Skinner si musíme dát velký pozor," upozorňuje Bartošek na zahraniční opory Kolína. "Nejsou tak vysocí, jak obvykle bývají hráči na jejich pozicích, ale jsou o to dynamičtější, atletičtější a mají perfektní návyky na útočný doskok. Podkošové souboje budou jedním z klíčových faktorů tohoto utkání."

Mezi osové muže patří i zkušený křídelník Michal Vocetka (8,7 bodu) či rozehrávač Adam Číž, který se po dlouhodobém zranění zapojil do hry na konci prosince a v sedmi odehraných zápasech přispíval Geosanu téměř 8 body a 4 asistencemi. "Adamova síla je ve hře 1 na 1, v níž je silný. Dokáže přehrát svého obránce, tím dochází k výpomocem a otevírají se prostory pod košem nebo na periemtru pro další hráče."

Není pochyb o tom, že Beksa bude chtít navázat na předchozí tři vzájemné duely z letošní sezony. "A také na vydařený závěr základní části," připomněl Tomáš Bartošek cenné výhry nad Děčínem a Opavou. "Víme, o co se hraje, rádi bychom si drželi na druhém místě několikabodový odstup. Do utkání v Kolíně půjdeme maximálně koncentrováni a uděláme vše pro úspěch, abychom se udrželi na vítězné vlně."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti