Upravit stránku
24. 03. 2024

Dvě a půl čtvrtiny naděje


Z vedení o 5 bodů, které jsme si hýčkali v polovině třetí čtvrtiny, jsme se velmi rychle propadli do 17bodové ztráty a s Nymburkem jsme bohužel prohráli i potřetí v letošní sezoně.

DOHRÁVKA 7. KOLA NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK KVIS Pardubice vs. ERA Basketball Nymburk 61:79
(15:18, 21:18, 9:24, 16:19)

Po vyrovnaném, oboustranně ve velkém tempu hraném prvním poločase, si Beksa v úvodních třech minutách třetí čtvrtiny vypracovala až 5bodový náskok a vypadalo to, že může velkého favorita trápit až do konce. Jenže přišla hrůzná pasáž mezi 24. a 30. minutou, plná vynucených i nevynucených míčových ztrát, které nažhavený soupeř nekompromisně trestal. Drtivá šňůra 0:20 rozhodla o tom, že i třetí vzájemný duel v letošním ročníku NBL přesvědčivě ovládne Nymburk.

Průběh utkání

V celém průběhu zajímavé první půle jsme vedli jen dvakrát: ve 2. minutě po přesné trojce Petra Šafarčíka 3:2 a ve 3. po dvojce Jureho Škifiće 5:4. Nymburk byl jinak neustále bodově vpředu, ovšem nijak výrazně, maximálně o 8 bodů. Když pak v závěrečné půlminutě druhé čtvrtiny dvakrát po sobě skóroval Škifić, vyrovnali jsme na 36:36.

A to nejlepší mělo teprve přijít. I zkraje druhého poločasu jsme drželi vysoké tempo a po rychlé šňůře 7:0 jsme vedli 43:38, ve 24. minutě Matěj Burda posunul průběžný stav na 45:40. Následující šestiminutovka nám však sebrala veškeré naděje na úspěšný výsledek.

Od 25. do 30. minuty jsme pod tlakem soupeřovy agresivní obrany nakupili hrozivých 9 ztrát míče, minuli všech 5 střeleckých pokusů z pole a Nymburk 20 body v řadě (!) získal zápas zcela pod svou kontrolu. Jeho ofenzívu vedla zejména produktivní dvojice Jitaurious Gordon-Myles Stephens: první zaznamenal 22 a druhý 21 bodů a společně s Thomasem Bellem se složili na 53 bodů svého týmu.

Kompletní zápasové statistiky najdete na portálu NBL.cz.

Pozápasové ohlasy

Vanja Miljković (trenér domácích):

"V prvním poločase jsme hráli velmi dobře, s potřebnou energií, s nasazením na obranné i na útočné polovině hřiště. Ve třetí čtvrtině jsme bohužel ztratili příliš mnoho míčů, neproměnili jsme některé střely a Nymburk rozhodl o svém vítězství."

Michal Svojanovský (hráč domácích):

"Nevím, co k tomu říct... Šnůra, kterou Nymburk předvedl ve třetí čtvrtině, rozhodla. My jsme nebyli schopni nic trefit, zahrát jediný set tak, jak jsme chtěli. Naše tempo neodpovídalo tomu, jak bychom chtěli hrát, jak bych si naši hru představovali. Možná je na nás trošku znát, že hrajeme v užší rotaci. Sešlo se to všechno dohromady."

Francesco Tabellini (trenér hostů):

"Za tuto výhru jsem velmi šťastný. Hrajeme teď mnoho utkání rychle po sobě a jsem hrdý na náš tým, jak jsme to dnes zvládli. Důležitá byla naše zlepšená obrana ve druhém poločase a bodová šňůra, kterou jsme si ve třetí čtvrtině vytvořili rozhodující náskok."

František Rylich (hráč hostů):

"Pro nás je tohle vítězství hodně důležité. Zajistili jsme se jím 1. místo, ale hlavně je dobré pro morálku. Vyhráli jsme skoro o 20 bodů. Hráli jsme týmově, v obraně jsme běhali, v útoku jsme si půjčovali balón, měli jsme pár hezkých akcí. Inkasovali jsme jen 61 bodů, což jsme chtěli, udržet Pardubice na nízkém skóre. Z naší strany to byl hodně dobrý zápas."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti