14. 09. 2024

Na závěr přípravy porážka

Porážkou o 8 bodů na palubovce Zelené Hory zakončili pardubičtí basketbalisté přípravu na novou sezonu 2024/2025. Vyrovnané utkání domácí rozhodli ve svůj prospěch v závěrečné pětiminutovce.

PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ:

Enea Zastal BC Zelená Hora vs. BK KVIS Pardubice 82:74
(12:29, 25:10, 20:17, 25:18)

První dvě čtvrtiny byly rozdílné jako den a noc.

Zatímco v úvodní části hry jsme na palubovce naprosto dominovali, téměř jsme nechybovali (1 ztráta), výborně jsme stříleli z dálky (trojky 5/10) a postupně jsme si vypracovali až 17bodové vedení (poprvé jsme vedli dvouciferně v 6 minutě - stav 6:17), ve druhém hracím období se vše úplně otočilo. Velmi rychle jsme ztratili 3 míče, celkem jsme se v této čtvrtině dopustili hrozivých 9 ztrát (z nichž domácí vytěžili 15 snadných bodů) a Zelená Hora se do přestávky postupně přitáhla až na rozdíl jediného koše.

Zkraje třetí čtvrtiny polský tým na chvíli otočil skóre (stav 47:44), ovšem záhy jsme kontrovali šňůrou 4:12 a po Adamem Lukešem úspěšně zakončeném rychlém protiútoku jsme na konci 28. minuty byli vpředu o 5 bodů (stav 51:56).

Zbývající část zápasu byla nesmírně vyrovnaná.

Ještě v 34. minutě jsme byli mírně vpředu, nicméně závěrečná pasáž se nám nevydařila. Mezi 35. a 38. minutou Zelená Hora nastřádala 8 bodů za sebou, do závěrečné tříminutovky šla rázem s 9 body k dobru (stav 77:68) a tento náskok již udržela.

"Poslední přípravné utkání nám ukázalo, že stále máme na čem pracovat," předeslal křídelník Filip Novotný. "Začali jsme výborně a v první čtvrtce jsme ukázali soupeři, jak umíme hrát. Ve druhé čtvrtce na nás vlétli zase oni a hra se nám trošku rozsypala, ale dokázali jsme se vrátit zpátky a bylo to vyrovnané utkání až do konce. Zápas pro nás bohužel skončil prohrou, ale každopádně to byla velmi dobrá zkušenost. Celkově jsme v přípravě udělali kus práce a věřím, že jsme dobře připraveni na start soutěže," dodal autor tří přených tříbodových tref.

V příštím týdnu již začne nový ročník Kooperativa NBL, do něhož vstoupíme sobotním duelem v Olomouci.