13. 09. 2017

Na úvod porážka

Třídenní turnaj v Polsku rozehráli basketbalisté BK JIP Pardubice neúspěšně, domácímu Ostrówu podlehli o 16 bodů.

PŘÍPRAVA:

BM Slam Ostrów Wielkopolski vs. BK JIP Pardubice 99:83
(23:21, 25:21, 26:18, 21:22)

Body: Notice 26, Skifić 19, Surmacz 16, Chyliňski 7... - Burnett 21, Potoček 14, Pandula 11, Kohout 10, Martin 10, Švrdlík 5, Nečas 4, Svoboda 4, Brožek 4

Pardubičtí trenéři si musejí na turnaji v Polsku vystačit pouze s 10 hráči.

Hodně okleštěná je zejména rozehrávačská sestava, neboť Viktor Půlpán onemocněl a do Polska vůbec neodcestoval, a americký point guard Dequian Walker, stejně jako nově podepsaný křídelník Jackson Kent, přiletí do České republiky až ve čtvrtek navečer. Pozitivní zprávou je, že pokud vše dobře půjde, oba jmenovaní by měli zasáhnout alespoň do posledního, pátečního utkání.

Na první šňůru domácích 8:0 hned zkraje utkání (stav 10:4) jsme dokázali zareagovat a v závěru první části hry jsme otočili na 16:19. Mezi 11. a 15. minutou však Ostrów trefil 3 trojky a poprvé vedl dvouciferně (37:25). Nápor soupeře brzdil 5 body v řadě Dominez Burnett, jenž se do 16. minuty postaral o rovnou polovinu bodů svého týmu (15 z 30ti).

Do 26. minuty jsme se drželi na dostřel (59:56), ovšem pak přišel zlom.

Domácí nenastřádali závratné množství trojek, nicméně zpoza oblouku se trefili vždy, když potřebovali. Právě při tříbodovém rozdílu po polovině třetí čtvrtiny stihli rychlých 8 bodů v řadě - na trojku navázali po našich dvou ztrátách pěti body z rychlých brejků -, do konce třetí části poté natáhli svoji šňůru na 15:2 a šestnáctibodový polštář jim vynesl první výhru v turnaji.

"Bylo to rozhodně mnohem silovější a rychlejší než česká liga," podotkl křídelník Josef Potoček, se 14 body (za 28 odehraných minut) druhý nejlepší střelec poražených. "Pozitivum vidím v tom, že jsme jakž takž dokázali rychle přemýšlet, rotovat... Do utkání jsme šli po 6 hodinách v autobuse a já věřím, že zítra to bude mnohem, mnohem lepší."

Každý tým měl jednoho dvacetibodového střelce. Top-skórerem duelu byl domácí Duane Notice s 26 body (dvojky 4/6, trojky 4/7, trestné hody 6/8), Beksu vedl Dominez Burnett (21 bodů, dvojky 6/11, trojky 1/1, trestné hody 6/10). Vytěžili jsme o 10 bodů méně z čáry trestného hodu (šestky 25/29 - 15/21), vítězové nakonec zaokrouhlili počet trefených trojek na 10 (ku 6).

Dalšími soupeři Beksy budou Alba Fehérvár (čtvrtek) a Inter Bratislava (pátek).