Upravit stránku
26. 11. 2020

Na turnaj do Polska


Probíhající reprezentační pauzu si pardubičtí basketbalisté zpestří dvoudenním herním testem v Polsku, kde v rámci mezinárodního turnaje odehrají dvě utkání proti velmi kvalitním soupeřům.

Kolotoč Kooperativa Národní basketbalové ligy se znovu roztočí až ve čtvrtek 3. prosince.

Beksa proto přijala pozvání pořádající Legie Varšava na víkendový turnaj, kterého se kromě domácího týmu, aktuálně druhého v polské lize (s bilancí výher a porážek 11/3), zúčastní ještě další přední polský klub BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski (bilance 8/6) a NH Ostrava. "Kvalitních zápasů není nikdy dost, a tak jsme rádi, že dva týdny přípravy můžeme vyplnit kvalitním turnajem," kvituje asistent trenéra Adam Konvalinka možnost zajímavé konfrontace.

V sobotním večerním semifinále se utkáme s pořádající Legií Varšava (začátek ve 20:30), v neděli pak s jedním z dvojice Ostrów Wielkopolski-Ostrava (14:30). "Máme dobrou příležitost si v těchto dvou zápasech vyzkoušet spoustu věcí a utvrdit se v nějaké práci, kterou děláme v tréninkovém procesu. Po posledních dvou ligových utkáních v Opavě a v Hradci Králové máme hodně co zlepšovat a napravovat. Pracujeme na tom, abychom náš týmový výkon posunuli o kus dál," řekl dále Konvalinka. "Blíží se domácí utkání s Ostravou a hned potom s USK Praha, takže turnaj v Polsku bude dobrou prověrkou a poslouží i k tomu, abychom znovu naskočili do zápasového rytmu."

Nic na tom nemění ani skutečnost, že Beksa odcestuje do Varšavy v hodně pozměněné sestavě.

Někteří hráči mají zdravotní problémy, dvojice lídrů Tomáš Vyoral-Kamil Švrdlík je s národním týmem v Litvě.

"Tým jsme doplnili o několik hráčů z tréninkové skupiny Golden Talents, kteří dostanou svou první šanci zahrát si s áčkem a porvat se o svoji další příležitost v budoucnu," podotkl Adam Konvalinka. Do Polska odcestují rozehrávači Michal Svoboda, Lukáš Hřebík a Tomáš Dvořák, křídla T. J. Dunans, Josef Potoček a Tomáš Tkadlec, a podkošoví hráči Prokop Slanina, Petr Heřman, Ondřej Výcha, Jakub Čejka, Vojtěch Kalný a Jan Rolenc.

Kromě výše zmíněného dua českých reprezentantů zůstávají mimo hru zranění Jakub Merešš, David Škranc a Michal Svojanovský. "Vypadli nám naši klíčoví hráčio, ale bude to o tom, aby se odpovědnost rozstříštila mezi větší počet hráčů," zdůraznil asistent kouče Kena Scalabroniho. "Potřebujeme rozehrát Petra Heřmana, potřebujeme, aby se chytil Josef Potoček, po delší pauze se vrací Michal Svoboda... K tomu všem by měl tento turnaj posloužit," dodal Adam Konvalinka.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti