Upravit stránku
13. 01. 2019

Na tomhle chceme stavět


Byl motorem. V obraně i v útoku. Viktor Půlpán coby top-skórer Beksy (15 bodů) dovedl svůj tým k důležitému sobotnímu triumfu na palubovce USK Praha.

Agresivně najížděl ke koši i přesně střílel: trefil dvě trojky (z pěti pokusů), tři dvojky (ze sedmi) a všechny tři trestné hody.

Navrch rozdal 3 asistence, v obraně získal 3 míče, aniž sám jediný ztratil (za více než 38 minut ve hře!!!) a přidal i 3 doskoky.

Není divu, že spokojený pardubický playmaker, jehož kouč Levell Sanders zvolil Hráčem utkání, po zápase v šatně rozdával úsměvy. Když se stočila řeč na Donovana Jacksona, který po napichování domácí obrany posílal z vnitřního prostoru přesné, rychlé přihrávky na volné střelce rozmístěné po tříbodovém oblouku, Pulpy, jenž dva z těchto pasů proměnil v tříbodové trefy, v dobrém rozmaru poznamenal: "Je to pro mě závazek: dokud tohle budu proměňovat, tak ty pasy budu dostávat dál," rozesmál se.

Pojďme od začátku po stopách utkání na USK. Povedl se nám vstup, začali jsme velmi koncentrovaně. S tím panuje spokojenost?
"Určitě. Po zápase v Děčíně jsme chtěli dobře začít, což se nám povedlo. Myslím si, že jsme podali skvělý, týmový výkon a to byl klíč k našemu úspěchu. V útoku nám výborně putoval míč, bylo tam spousta skvělých akcí, kdy jsme měli dva tři extra pasy, díky tomu jsme si našli dobré střelecké pozice. I když to pak kolikrát neskončilo košem, protože jsme netrefili volné střely, tak si myslím, že přesně tohle je recept, jak bychom se měli prezentovat dál. Na tomhle chceme stavět."

Mluvíš o útoku, ale já bych vyzvedl zejména práci na obranné polovině hřiště, neboť jsme měli spoustu skvělých defenzivních pasáží...
"Hodně pracujeme na týmové obraně. Dařilo se nám dorotovávat druhé třetí rotace, troufám si říct, že jsme do obrany dali opravdu dost energie. Když budeme takhle pokračovat - týmově v obraně i v útoku, bude to super."

Na celém týmu jsem viděl velký drajv, nasazení, energii. Popsal bys to stejně?
"Jednoznačně. Za sebe můžu říct, že já osobně jsem měl hodně velkou chuť do tohohle zápasu. Pro nás je hodně důležité se na tyhle zápasy zkoncentrovat, maximálně nabudit, protože potřebujeme co nejlépe zvládnout tuhle sérii venkovních zápasů a dobře se připravit na blížící se A-jedničku."

Na Folimance se spoustě hráčů nehraje dobře, většinou jde o zápasy s nízkým skóre. Tobě to však padalo, byl jsi naším nejlepším střelcem. Jak ti utkání sedlo?
"Mně se hrálo dobře. Spadla mi tam hned první střela a to pak mám většinou dobrej zápas (pousmál se). Nebál jsem se to zvedat i dál, a samozřejmě jsem moc rád, že mi to tam padalo a mohl jsem zase pomoct týmu k vítězství i bodama."

Několikrát tě skvěle našel na perimetru Donovan Jackson, který po bleskurychlých nájezdech vyhazoval míč na trojkový oblouk. Tohle se těžko brání kterémukoliv týmu, je to tak?
"Přesně tak. Já jsem se s ním o tom i bavil: DJ, když chce, tak body dá vždycky, ale když přidá do svojí hry podobné přihrávky, bude zase o levell lepší hráč. Věřím, že takhle budeme pokračovat i v dalších zápasech a pomůže to jak jemu, tak hlavně nám - celému týmu."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti